tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2018

Pożar mieszkania przy Czereśniowej. Lokatorka ma poparzone ręce

W czwartek, 26 lipca po godzinie 17.30 dyżurny SKKM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Czereśniowej. Na miejsce pożaru zadysponowany został ciężki pluton gaśniczy JRG Tychy oraz patrol policji.

Pożar mieszkania przy ul. Czereśniowej - 26.07.2018 · fot. 112Tychy


W trakcie dojazdu strażacy już z daleka widzieli dym wydobywający się z mieszkania. W celu ugaszenia pożaru podane zostały dwa prądy wody - jeden po klatce schodowej, a drugi z drabiny mechanicznej. Lokatorka opuściła mieszkanie przed przybyciem służb ratunkowych na miejsce. KDR podjął decyzję o konieczności wezwania ZRM do lokatorki mieszkania, patrolu policji celem pomocy w zabezpieczeniu miejsca działań oraz pogotowia energetycznego i gazowego celem odcięcia mediów w spalonym mieszkaniu. Na czas działań ratowniczo - gaśniczych ruch na ulicy Czereśniowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Czarnieckiego do wjazdu na parking przy pobliskiej szkole podstawowej został wstrzymany.

Ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego. Po około godzinie działania gaśnicze zostały zakończone. Lokatorka mieszkania została przetransportowana do szpitala na badania (poparzenia rąk). Strażacy po ugaszeniu pożaru przystąpili do usuwania spalonych elementów wyposażenia mieszkania oraz jego przelewania poza budynkiem. Po godzinie 19 kierujący działaniem ratowniczym wezwał inspektora nadzoru budowlanego celem sprawdzenia mieszkania pod kątem możliwości zamieszkania.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu strażaków wynika, że pożar wybuchł w wyniku podpalenia wyposażenia mieszkania przez lokatorkę. Dodatkowo na miejsce wezwani zostali przedstawiciele administracji. Mieszkanie po zakończonych działaniach zostało zabezpieczone przez policję. Około godziny 20 działania zostały zakończone.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.