tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2018

Kontrabanda w rękach policji: ponad 350 tys. papierosów i 40 kg tytoniu

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 400 tys. zł. W ręce stróżów prawa wpadło także dwóch właścicieli nielegalnego towaru. Za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi im kara nawet 3 lat więzienia.

Kontrabanda w rękach policji - 07.2018 · fot. KMP Tychy


Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 oraz 57 lat. Mężczyźni wpadli, gdy na ul. Narcyzów wyciągali z samochodu papierosy bez polskich znaków akcyzy. Ponadto w ich mieszkaniach policjanci znaleźli także nielegalny tytoń. Stróże prawa zabezpieczyli łącznie ponad 352 tys. szt. papierosów i ponad 40 kg tytoniu.

Straty Skarbu Państwa wynikłe z nieodprowadzonego podatku oszacowano na kwotę około 400 tys. zł. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje prokurator i sąd. Za to przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę nawet 3 lat więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.