tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2018
  • 27 lipca 2018

[ZDJĘCIE] Obchody Święta Policji na terenie tyskiej Mediateki

W czwartek, 26 lipca policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach obchodzili swoje święto. Z tej okazji w Mediatece odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

Obchody Święta Policji na terenie tyskiej Mediateki - 26.07.2018 · fot. KMP Tychy


Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wraz z szefem tyskiej komendy insp. Andrzejem Trzcińskim wręczyli 84 policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne. Podczas uroczystości wyświetlony został także film przedstawiający zarówno historię policji, jak i codzienną pracę tyskich policjantów.

W swoim przemówieniu Komendant Miejski Policji w Tychach złożył podziękowania policjantom oraz pracownikom cywilnym za ich poświęcenie i oddanie w codziennej służbie. Szef tyskiej komendy podziękował także władzom miasta oraz innym służbom, które na co dzień współpracują z funkcjonariuszami dbając o bezpieczeństwo w mieszkańców. Następnie insp. Piotr Kucia wyraził swoje uznanie dla policjantów za ich ofiarną i pełną zaangażowania służbę i dla ich rodzin, których wsparcie i wyrozumiałość są niezbędne dla skutecznego i konsekwentnego wykonywania obowiązków.

Wśród zaproszonych gości byli tyscy komendanci w stanie spoczynku, komendanci innych jednostek, przedstawiciele władz miasta, Prokuratury, Związków Zawodowych Policjantów i Pracowników Cywilnych, Związków Emerytów i Rencistów Policyjnych, Straży Miejskiej, Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz innych instytucji, z którymi na co dzień współpracują policjanci. Uroczystość uświetniła grupa rekonstrukcyjna policji granatowej z Gliwic, Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz chór Presto Cantabile.

Najmłodsi uczestnicy uroczystości mieli okazję spróbować swoich sił na torze przeszkód dla rowerzystów oraz spotkać się ze „Sznupkiem” - policyjną maskotką. W ramach działań profilaktycznych uczestnicy mieli także okazję pokonać tor przeszkód w tzw. „alkogoglach”, które obrazują, jak widzimy w stanie nietrzeźwości, uzmysławiając przy tym jak ogromne zagrożenie niesie za sobą jazda na „podwójnym gazie”.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.