tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2018

Tyszanie sprzedawali nielegalne papierosy. Grożą im 3 lata więzienia

Tyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwoje mieszkańców tego miasta i przejęli blisko 230 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa wynikłe z nieodprowadzonego podatku oszacowano na kwotę około 250 tys. zł. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Tyszanie sprzedawali nielegalne papierosy - 07.2018 · fot. KMP Tychy


Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy zatrzymali 45-letniego mężczyznę oraz 35-letnią kobietę, którzy sprzedawali nielegalne papierosy. Łącznie śledczy zabezpieczyli blisko 230 tys. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 250 tys. zł. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje teraz prokurator i sąd. Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.