tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2018

Pocztówki z podróży - Muzeum Miejskie w Tychach poszukuje zdjęć

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Pocztówki z podróży to sto opowieści na stulecie odzyskania niepodległości ukrytych na stu fotografiach pokazujących jak wyjątkowa jest historia Polski i jak wiele może mieć odcieni.

historyczne zdjęcie
Jedno z moim ulubionych zdjęć - ja z moją kochaną Mamą. Zostało zrobione 24 października 1975 roku, w dniu urodzin mojej Mamy. Ja urodziłam się 28 lipca, więc mam tu prawie trzy miesiące. Zdjęcie zrobił kolega brata mojej Mamy. Mieszkaliśmy wtedy z dziadkami (rodzicami Mamy) w trzypokojowym mieszkaniu na parterze przy ul. Budowlanych 23. Choć po kilku latach wyprowadziliśmy się do własnego M3 na ul. Koniewa (obecnie Armii Krajowej), długo jeszcze, bo aż do czasów studenckich, dom dziadków był moim drugim domem. Lubię piękny uśmiech mojej mamy na tej fotografii i moją roześmianą buzię. Gdziekolwiek bym się nie udała, tę fotografię zawsze zabiorę ze sobą. · fot. Joanna Kucz-Pieczka


O jakiej podróży mówimy?
Historia państwa to historie ludzi, indywidulane opowieści z miast, miejscowości, wiosek, z podróży. Chodzi o podróż dosłowną i tę symboliczną, podróż fizyczną człowieka, podróż rodziny i podróż miasta w czasie, miasta na tle historii państwa.

Punktem odniesienia będzie historia Tychów - miejscowości starej i młodej jednocześnie, która po 1950 roku stała się nagle domem ludności przybywającej z całej Polski i osiedlającej się obok ludzi mieszkających tu od pokoleń.

Jakich fotografii poszukujemy?
Poszukujemy zdjęć sytuacyjnych, rodzinnych, portretów oraz fotografii uwieczniających zwykłe-niezwykłe życie codzienne osób związanych z Tychami. Fotografii wykonanych między 1918 a 2018 rokiem.

Gdzie i w jakim terminie dostarczyć zdjęcie?
Zainteresowanych udziałem w projekcie i chętnych podzielić się historią uwiecznioną na zdjęciu zapraszamy z wybranymi fotografiami do siedziby Muzeum Miejskiego w Tychach przy pl. Wolności 1 od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00.

Zdjęcia będą zbierane do 14 września.

W razie pytań należy się kontaktować z Barbarą Kopią z Działu Fotografii, tel. (32) 327-18-20; e-mail: b.kopia@muzeum.tychy.pl. Prosimy o kontakt także, jeżeli dostarczenie zdjęć bezpośrednio do siedziby Muzeum rodzić będzie problemy.

- Zapraszamy wszystkich chcących podzielić się swoją rodzinną historią do wspólnego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczynając na sto dni przed końcem roku codziennie publikować będziemy na Facebooku Muzeum jedno zdjęcie - jedną opowieść. Wspólnie ze stu opowieści ukrytych w stu fotografiach utkamy sto lat niepodległości - zachęcają pracownicy Muzeum Miejskiego.

Pocztówki z podróży to działanie Muzeum Miejskiego w Tychach w ramach Programu Niepodległa, obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj