tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2018
  • 6 lipca 2018

[WIDEO] Walka o życie na przejściu przy ulicy Towarowej w Tychach

Do naszej redakcji trafił film nagrany przez kierowcę na ulicy Towarowej w Tychach. Widać na nim nieprawidłowe zachowanie kierowców przed przejściem dla pieszych.17 grudnia 2015 r. około godz. 19:00 na innym przejściu dla pieszych przy ulicy Towarowej zginęła 4-letnia dziewczynka i jej roczny braciszek. Sprawcą tego głośnego medialnie wypadku był 64-letni mieszkaniec Mikołowa. Do zdarzenia doszło po zmroku. Mężczyzna tłumaczył się, że oślepiły go światła pojazdów jadących z przeciwnego kierunku. Co oślepiło tych kierowców w pochmurny dzień? Na to pytanie odpowiedzą tyscy policjanci, ponieważ film trafił również do nich.

Za omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, taryfikator przewiduje 500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Są jednak sytuacje, w których policjanci odstępują od ukarania kierowcy mandatem. To przypadki rażącego złamania przepisów i stworzenia dużego zagrożenia na drodze. W takich sytuacjach policjanci kierują sprawę do sądu, który może nałożyć na kierowcę większą karę. Bywa, że policjanci również zatrzymują kierowcy prawo jazdy do czasu rozprawy.

sid / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.