Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2018
  • 1 lipca 2018
  • wyświetleń: 4898

Tychy inwestują w komunikację: trolejbusy dojadą na osiedla Z i Z1!

We wtorek, 26 czerwca prezes Tyskich Linii Trolejbusowych Marcin Rogala podpisał umowę z konsorcjum firm Sesto i Elmax, w wyniku której zostanie m.in. wybudowana sieć trakcyjna na osiedlach Z i Z1.

Loading...


Inwestycja będzie kosztować ponad 7 mln zł. W ramach tej kwoty zmodernizowana zostanie część trakcji trolejbusowej, która obecnie występuje od Ronda Sybiraków do Pętli Paprocańskiej. Wybudowana zostanie również zupełnie nowa trakcja wraz ze stacją zasilającą od Pętli Paprocańskiej do skrzyżowania z DK-1. Na realizację inwestycji wykonawca ma 12 miesięcy.

- Inwestycja pozwoli obsłużyć tę część Tychów, która do tej pory nie była skomunikowana przez trolejbusy. Dzięki temu mieszkańcy osiedla Z, Z1 czy też inni mieszkańcy, którzy chcą dotrzeć do Parku Wodnego, będą mogli zrealizować swoje cele - mówił Marcin Rogala, prezes Tyskich Linii Trolejbusowych.

- Umowa została zawarta w ramach konsorcjum spółek Sesto Sp. z o.o. z Łodzi oraz Elmax Sp. z o.o. z Tychów. Jest to dla nas kolejna inwestycja, w której zakresie jest budowa linii trolejbusowej oraz stacji energetycznej zasilającej tej odcinek linii. W ramach konsorcjum zobowiązaliśmy się do podziału prac w ten sposób, że w zakresie spółki Sesto jest budowa podstacji trakcyjnej oraz systemu zdalnego sterowania, natomiast w zakresie spółki Elmax jest budowa linii kablowych, przebudowa sieci trakcyjnej i roboty ogólnobudowlane - poinformował Piotr Sakowski, prezes zarządu SESTO sp. z o.o

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.