Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2018
  • 25 czerwca 2018
  • wyświetleń: 5598

[FOTO] Tyska Piwna Mila połączona z akcją charytatywną w Paprocanach

W sobotę, 23 czerwca 300 zawodników wzięło udział w drugiej edycji Tyskiej Piwnej Mili. Tym razem biegacze mieli okazję wrzucić do puszek pieniądze na rehabilitację Filipa.

II Tyska Piwna Mila - 23.06.2018 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Tyska Piwna Mila rozgrywana jest na pętli (ok. 400 m) oznaczonej i zabezpieczonej przez organizatora. Impreza polega na pokonaniu dystansu 1 mili (1609 m) oraz wypiciu 4 piw (330ml): pierwszego po starcie sędziego oraz kolejnych 3 po każdej pętli. Strefa spożywania piwa znajdowała się na terenie ogródka piwnego baru „Dzika Plaża”.

Impreza rozgrywana była w seriach. Każdy zawodnik musiał sam otworzyć piwo, a wystartować na kolejną rundę mógł dopiero po wypiciu całości napoju.

Podczas II Tyskiej Piwnej Mili zorganizowana została zbiórka pieniędzy na pomoc dla Filipa. Miesięczny koszt jego rehabilitacji i leczenia to 15 tys. złotych. Więcej o nim i jego walce znajdziecie tutaj: http://www.filipowi.pl i Facebook "Pomoc dla Filipa".

Z tej okazji przygotowano również trochę atrakcji dla najmłodszych i nie tylko, m.in pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, zwierzaki z balonów, wędrująca fotobudka i loteria.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.