tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2018
  • 13 czerwca 2018

[WIDEO, ZDJĘCIA] Bronisław Komorowski z wizytą w Tychach

We wtorek, 12 czerwca do Tychów przyjechał Bronisław Komorowski. były prezydent RP spotkał się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego Tychy. Spotkanie poprowadził Maciej Gramatyka.

Bronisław Komorowski z wizytą w Tychach - 13.06.2018 · fot. BM / tychy.info


W wydarzeniu uczestniczył prezydent Tychów, Andrzej Dziuba, a także radni: Maciej Gramatyka, Józef Twardzik, Grzegorz Gwóźdź oraz Wojciech Czarnota. Obecni byli również przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Tychy, lokalni działacze partyjni, harcerze i zainteresowani mieszkańcy.

Podczas spotkania Bronisław Komorowski mówił o swojej przeszłości politycznej. Przedstawił także swoje poglądy na temat obronności państwa i działalności ONR. Słuchacze mieli również możliwość zadawania pytań. Zachęcamy do obejrzenia naszej relacji z tego wydarzenia.

Zapis relacji na żywo:

Loading...


Bronisław Komorowski w latach 1989-1990 stał na czele gabinetu ministra Aleksandra Halla w Urzędzie Rady Ministrów. Od 1991 do 2010 roku był Posłem na Sejm RP. Pracował w Komisji ds. Polaków poza granicami kraju, Komisji Obrony Narodowej i Komisji Spraw Zagranicznych.

W latach 1990-1993 — w rządach Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego i Hanny Suchockiej — był wiceministrem obrony narodowej ds. wychowawczo-społecznych. W latach 2000-2001, w rządzie Jerzego Buzka, stał na czele Ministerstwa Obrony Narodowej.

W październiku 2005 roku został wybrany na wicemarszałka Sejmu V kadencji, a w listopadzie 2007 roku — na Marszałka Sejmu VI kadencji.

Po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku, zgodnie z przepisami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski — jako Marszałek Sejmu — wykonywał obowiązki Prezydenta RP. Funkcję tę sprawował do 8 lipca 2010 roku, kiedy zrezygnował ze stanowiska Marszałka Sejmu.

Wygrał wybory prezydenckie 4 lipca 2010 roku. Urząd objął składając przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym 6 sierpnia 2010 roku.

Kadencja Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zakończyła się 6 sierpnia 2015 roku.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.