Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 maja 2018
  • 28 maja 2018

W ZUS-ie będą uczyć lekarzy jak wystawiać zwolnienia przez Internet

Za nami:

We wtorek, 29 maja w godz. od 6.00 do 18.00 w inspektoracie ZUS w Tychach, przy ul. de Gaulle`a 16, organizowany jest dzień otwarty dla lekarzy. Tego dnia na medyków będą czekać specjaliści ZUS, którzy wyjaśnią wszelkie wątpliwości dotyczące elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) i pomogą założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych.

Tyski ZUS zaprasza we wtorek nie tylko lekarzy, ale i personel medyczny do odwiedzenia placówki i założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Profil PUE ZUS jest niezbędny do wystawienia e-zwolnienia. Wciąż wielu medyków w naszym regionie go nie posiada, a bez niego trudno przejść na elektroniczną formę wystawiania zwolnień lekarskich.

- Zdajemy sobie sprawę, że lekarze są bardzo zajęci i nie zawsze godziny pracy urzędów pozwalają im na załatwienie ważnych spraw, stąd też propozycje ZUS skierowane specjalnie do tej grupy zawodowej. Niedawno organizowaliśmy Białą Sobotę dla lekarzy, podczas której ponad tysiące lekarzy skorzystało z indywidualnych porad ZUS w całej Polsce. Teraz organizujemy 29 maja dzień otwarty dla lekarzy w tyskim ZUS. Liczymy na to, że ten dość spory przedział godzinowy, od godziny szóstej do osiemnastej, pozwoli lekarzom na wygospodarowanie trochę czasu, by nas odwiedzić - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Przez te kilkanaście godzin do dyspozycji lekarzy będą specjaliści ZUS, którzy pomogą założyć profil PUE, wytłumaczą jego funkcje, zaprezentują instruktaż wystawiania e-ZLA, a także odpowiedzą na pytania lekarzy dotyczące wystawiania, ale i anulowania elektronicznych zwolnień lekarskich. Będzie też okazja do pobrania bezpłatnego certyfikatu, który jest wygodną formą podpisywania e-ZLA. Przypomnijmy, że wystawianie e-zwolnienia jest nie tylko prostsze i pozwala na wyeliminowanie błędów, ale też daje dużą oszczędność czasu. Wystawienie e-ZLA, nawet dla pacjenta, któremu trzeba wystawić kilka zwolnień dla różnych pracodawców trwa zaledwie 20-30 sekund.

- Przypominamy, że warunkiem korzystania z e-ZLA jest posiadanie profilu PUE. Pracownicy ZUS na miejscu pomogą lekarzowi w założeniu PUE i od razu go potwierdzą. Dlatego też konieczny do tego będzie dowód osobisty, telefon komórkowy i aktualny adres email. Dodatkowo dla tych lekarzy, którzy chcą pobrać bezpłatny certyfikat ZUS, proponujemy, by zabrali ze sobą pendrivy, dzięki czemu certyfikat będzie mógł być wykorzystany na różnych komputerach w zależności od miejsca świadczenia pracy - tłumaczy rzeczniczka.

Dla tych osób, które jednak nie będą mogły odwiedzić tyskiego ZUS podczas dnia, informujemy, że lekarze mogą się zgłaszać w jednostkach ZUS w Wydziale Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji także w innych terminach, tj. od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00 do 15.00 w:
  • O/ZUS Rybnik ul. Jankowicka 13 pok. 19 lub 20,
  • Insp. O/ZUS Tychy ul. de Gaulle`a 16 pok. 31,
  • Insp. O/ZUS Pszczyna ul. Kopernika 22 pok. 19.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.