Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 maja 2018

W jaki sposób możemy oszczędzać na kredytach?

Artykuł sponsorowany:

Obecnie większość Polaków woli zaciągnąć kredyt niż przez lata odkładać na mieszkanie lub samochód. Niewystarczające zarobki, wysokie ceny nieruchomości i pojazdów osobowych oraz negatywne doświadczenia z hiperinflacją i książeczkami mieszkaniowymi sprawiają, że zwłaszcza młodsze pokolenia wolą zaciągać kredyty i spłacać je co miesiąc w ratach. Jak oszczędzać na kredytach?

Kredyt może być tani

Wśród starszych osób pokutuje przekonanie, że kredyty są niebezpieczne i drogie. W rzeczywistości wystarczy poświecić nieco czasu, by znaleźć tani kredyt, który nie obciąży zbytnio domowego budżetu. Porównanie ofert z różnych banków sprawia, że szybko znajdzie się najlepszy kredyt hipoteczny w www.lowcakredytow.pl lub pożyczkę gotówkową. Aby uniknąć przepłacania, powinno się szczególną uwagę poświęcić marży banku, która jest jedynym składnikiem wysokości oprocentowania podlegającym negocjacji.

Kredyt hipoteczny, samochodowy bądź pożyczka gotówkowa wybrane na podstawie aktualnych rankingów kosztują znacznie mniej niż ich odpowiedniki w innych instytucjach. Zdarza się, że różnica w marży jest tak wysoka, że kredytobiorca kupujący mieszkanie, oszczędza w ciągu miesiąca nawet kilkaset złotych. Dzięki temu, przez cały okres kredytowania można oszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych, które można przeznaczyć na wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego lub na remont zakupionej nieruchomości.

Wyższy wkład własny to niższa rata

Nawet gdy znajdzie się najlepszy kredyt samochodowy w www.lowcakredytow.pl, warto pamiętać, że na kredycie oszczędzi się najwięcej, jeżeli ma się odpowiedni wkład własny. Bez względu na to, czy chce się kupić mieszkanie, czy samochód, należy posiadać własne oszczędności. W przypadku mieszkania obecnie minimalny wkład własny musi wynosić co najmniej 20 procent wartości nieruchomości, natomiast w przypadku aut kwota ta jest nieokreślona, jednak banki wymagają zwykle co najmniej 10-procentowej wpłaty własnej. Pozostała kwota zakupu nieruchomości lub auta jest finansowana za pomocą kredytu, co oznacza, że im wyższy wkład własny się posiada, tym mniej zaciąga się zobowiązania w banku. Przekłada się to bezpośrednio na wysokość raty i na łączną sumę odsetek, jakie należy zwrócić do banku.

Aby obniżyć koszty kredytu, wystarczy zwiększyć wysokość wkładu własnego nawet o kilka procent. Czasami opłaca się wstrzymać z zakupem nieruchomości lub samochodu o 3-6 miesięcy i odłożyć dodatkowo kilka tysięcy złotych, gdyż w ten sposób w przyszłości zaoszczędzi się nawet do kilkunastu tysięcy zł.