Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 maja 2018
  • 22 maja 2018

GKS Tychy nie ustaje w walce o życie Jacka Srogi. Akcja końcem maja

Za nami:

Zawodnicy, władze klubu i kibice podejmują kolejne inicjatywy, by pomóc w walce z ciężką chorobą - Jackowi Srodze. Tyszanin zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Liczy się każdy dzień!

Akcja dotycząca pomocy kibicowi, opatrzona w mediach społecznościowych hashtagiem #POMAGAMYJACY rozpoczęła się przed meczem z Ruchem Chorzów. GKS Tychy postanowił przeznaczyć środki zebrane podczas specjalnej współpracy z oficjalnym sponsorem klubu, Forbet Zakłady Bukmacherskie.

Jeszcze przed derbowymi rozgrywkami z Ruchem Chorzów firma postanowiła rzucić wyzwanie kibicom GKS Tychy. Aby Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy mogło otrzymać środki na organizacje wyjazdu na mecz z Olimpią Grudziądz podczas meczu z Niebieskimi na Stadionie Miejskim musiało pojawić się 7100 osób. Liczba ta ma oczywiście związek z datą założenia klubu, który powstał w 1971 roku. Za każdego fana Forbet miał zapłacić złotówkę. Kibice postanowili jednak przeznaczyć zebraną kwotę na ratowanie życia jednego ze swoich kolegów - cierpiącego na ostrą białaczkę szpikową Jacka Srogi. Tyszanin otrzymał 8191 złotych - dokładnie tyle, ilu kibiców uczestniczyło w meczu.

To jednak nie jedyna forma współpracy ze sponsorem klubu na rzecz chorego:

Loading...


Na początku maja zorganizowano kolejną akcję dla Jacka Srogi. 4 maja na Stadionie Miejskim miał miejsce turniej w piłkarzyki dla partnerów Klubu Biznesu GKS Tychy. W rozgrywkach wzięło udział 18 zespołów. W trakcie imprezy przeprowadzona została licytacja na rzecz chorego kibica GKS Tychy.

- Pieniądze mają pomóc w walce z chorobą. Partnerzy Klubu Biznesu licytowali m.in koszulki meczowe GKS Tychy, Cracovii, ŁKS Łódź, kij Adama Bagińskiego, replikę brązowego medalu PHL czy trykot Mariusza Czerkawskiego. W sumie wszystkie przedmioty wylicytowano za prawie 5000 złotych! - podsumowują władze klubu.

Na tym jednak nie koniec. Piłkarze zachęcają nie tylko do przekazywania środków finansowych na walkę tyszanina z chorobą. Być może właśnie w Tychach mieszka osoba, która jest genetycznym bliźniakiem Jacka. Co to znaczy? 26 i 27 maja, również w trakcie meczu z Odrą Opole chętni będą mieli okazję zarejestrować się w bazie DKMS.Popieramy apel kibiców o pomoc finansową dla przedsiębiorcy z Tychów i fana GKS-u: - W obecnej sytuacji, gdy liczy się każdy dzień, środki finansowe na leczenie są priorytetem! Niestety samodzielne finansowanie leczenia jest dla Jacka ciężkie do zrealizowania, dlatego my przyjaciele kibica GKS Tychy zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe naszego kolegi! Każda nawet najmniejsza wpłata umożliwi Jackowi walkę z tą straszną chorobą! - mówią członkowie Kibice Razem GKS Tychy.

Darowizny na leczenie Jacka Srogi kolegi można wpłacać na konto:
Jacek Sroga
Nr 81 1240 1330 1111 0010 7945 2640
W tytule wpisując DAROWIZNA na leczenie Jacka Srogi.

joa / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.