Reklama

Wiadomości

  • 7 maja 2018
  • 13 maja 2018
  • wyświetleń: 8973

[ZDJĘCIA] Konkursy i koncerty w ramach Dni Funduszy Europejskich

W sobotę, 12 maja z pomysłu Michała Gramatyki, Wicemarszałka Województwa Śląskiego na Placu Baczyńskiego odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych, a także dobrej muzyki.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - 12.05.2018 · fot. JZ / tychy.info


Tyszanie mieli możliwość spędzenia sobotniego popołudnia pod znakiem projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskich. Organizatorzy zapewnili m.in. możliwość zapoznania się z działaniem drukarki 3D, uczestnictwa w warsztatach i pokazach robotyki czy Akademii Szalonych Naukowców. Planetarium Śląskie, jeden z beneficjentów Funduszy Unijnych zorganizował specjalną strefę - Mobilne Planetarium. Na Placu zaparkowało także kino 7D, a chętni mogli przekonać się, jak wygląda lot kosmiczny, dzięki symulatorowi. Kilkoro szczęściarzy, którzy wzięli udział w zorganizowanych konkursach wygrali vouchery do tunelu aerodynamicznego w Katowicach.

Gościem specjalnym imprezy był Zbyszek Urbański, „Pan Gadżet” znany z TVN Turbo i Dzień Dobry TVN. Dla tyszan zaśpiewała gwiazda wieczoru - Urszula. Dzień zakończył się pokazem mappingu 3D na budynku kina Andromeda.

Przed rozpoczęciem imprezy na Placu Baczyńskiego chętni mieszkańcy województwa wzięli udział w wycieczce po najciekawszych projektach dofinansowanych z RPO WSL, organizowaną w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zwiedzili Browar Obywatelski w Tychach i Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji.

BM, joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.