Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 maja 2018
  • 20 maja 2018

Dwie fundacje walczą o wygraną w konkursie TESCO

Za nami:

Na projekty Świetlikowa i Internationaler Bund Polska można głosować do 4 czerwca w dwóch tyskich sklepach sieci.

7 maja rozpoczyna się głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu TESCO Decydujesz, Pomagamy. Organizatorem programu jest firma Tesco Polska. Partner strategiczny programu to Fundacja Tesco, a partner merytoryczny Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia".

W tym roku do konkursu z terenu naszego miasta zgłosiły się do dwie fundacje, które zawalczą o grant na realizację zadań. Jedną z nich jest Fundacja „Internationaler Bund Polska”, której celem jest wydanie 8. numeru kwartalnika tworzonego przez seniorów dla seniorów.

- To jedyna taka, lokalna publikacja tworzona społecznie przez osoby 60+. Poprzednie numery dostępne są na stronie www.seniorzy.tychy.ib-polska.pl. Projekt pozwoli na dalszy rozwój pasji seniorów i osób z niepełnosprawnością zaangażowanych w prace, będzie zwalczał stereotypy, budował poczucie lokalnej tożsamości oraz stworzy bezpieczną platformę do dzielenia się swoją wiedzą i pasjami - mówią wolontariusze fundacji.

Do konkursu stanęło również Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo". Zgłoszony przez fundację projekt zakłada organizację tzw. Białej Soboty ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych tyszan.

- To cykliczna akcja bezpłatnych porad medycznych dla mieszkańców Tychów i okolic, w szczególności dla dzieci. Fundacja oferuje konsultacje: gastroenterologa, alergologa, psychologa, kardiologa, badanie USG, rehabilitanta, alergologa, fizjoterapeuty, neurologopedy, chirurga, pulmonologa, dermatologa, pomiar ciśnienia, badania laboratoryjne (wit. D, morfologia, glukoza, IgE). Projekt oferuje bezpłatne, profesjonalne konsultacje medyczne - opisują władze fundacji.

Zwycięzca tyskiego głosowania otrzyma jeden z grantów, których łączna wartość wynosi ponad 1,12 mln złotych. W praktyce każda organizacja, która dojedzie do etapu głosowania zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi czy grant wynosił będzie 5000, 3000 czy 1000 złotych.

Celem programu grantowego „Decydujesz, pomagamy" jest wsparcie lokalnych organizacji pozarządowych, fundacji, społeczników i grup nieformalnych w realizacji projektów na rzecz danej społeczności. W tym roku Polska została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich przyznane zostaną dwa granty na realizację lokalnej inicjatywy oraz jeden grant na cele statutowe instytucji/organizacji biorącej udział w głosowaniu. Ponadto organizator przyzna również dodatkowe wyróżnienia.

joa / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.