tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2018

Przed nami długi weekend majowy. Trwają wzmożone działania policyjne

W związku z długim weekendem trwają wzmożone działania pod kątem bezpieczeństwa na drodze. Aby majówka upłynęła bezpiecznie i była okresem udanego wypoczynku, warto pamiętać o kilku zasadach.

Reklama

Działania "Majowy weekend" potrwają do niedzieli, 6 maja, do godz. 22.00. Policjanci będą sprawdzać czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi zwrócą uwagę także na stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Przedmiotowe działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa, są więc również ukierunkowane przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie pijanych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

- Aby ten długi weekend majowy był spokojny apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Poza miastem o zwracanie uwagi na pobocza, a przede wszystkim aby kierowcy nie poruszali się z nadmierną prędkością - apelują policjanci. - W trakcie złych warunków atmosferycznych piesi i rowerzyści są po prostu niewidoczni i na reakcję kierowcy bywa często za późno. Piesi także powinni być bardziej czujni i skoncentrowani w czasie przekraczania jezdni, aby uniknąć zderzenia z samochodem - dodają.

Przypominamy, że zanim ruszymy w podróż należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu mieszkania. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Poprośmy go, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy mu klucze do naszego mieszkania. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzył okna i włączył wieczorem światło, zabrał z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjął korespondencję ze skrzynki na listy.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.