tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2018

Minister z Tychów jednym z najlepiej ocenianych w rządzie Morawieckiego

Z okazji 100 dni po rekonstrukcji rządu przez Mateusza Morawieckiego dziennik „Rzeczpospolita” wraz z agencją SW Research opublikował ranking cieszących się najlepszą opinią ministrów. Witold Bańka znalazł się na trzecim miejscu.

Pochodzący z Tychów minister sportu i turystyki w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, powołany na stanowisko w listopadzie 2015 roku, zyskał 4,8 proc. poparcia w badaniach sondażowych przeprowadzonych przez agencję SW Research 17 i 18 kwietnia na reprezentatywnej pod względem płci i wieku grupie 800 Polaków.

Witolda Bańkę wyprzedził premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 13,8 proc., a także była premier, a obecna wiceprezes Rady Ministrów i szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów - Beata Szydło, uzyskując poparcie na poziomie 5,8 proc. Na czwartym miejscu znaleźli się: Elżbieta Rafalska, minister minister rodziny, pracy i polityki społecznej, a także Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. Oboje popiera 3,3 proc. badanych. Listę najlepiej ocenianych ministrów zamykają Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego z poparciem na poziomie 2,5 proc. i Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, którego najlepszym ministrem wybrało 2 proc. ankietowanych.

Poniżej dwuprocentowego progu znalazła się reszta ministrów, z czego Mariusz Błaszczak - minister obrony narodowej (poparcie na poziomie 1,6 proc.), Teresa Czerwińska, minister finansów (poparcie 1,4 proc.) i Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych (1,3 proc.) osiągnęli wynik powyżej 1 proc. poparcia.
Znaczna większość ankietowanych nie potrafiła jednak wskazać najlepszego swoim zdaniem ministra w rządzie Mateusza Morawieckiego. To aż 54,5 proc. badanej grupy.

Witold Bańka, urodzony tyszanin to polski lekkoatleta, sprinter i absolwent politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego trenerami byli Jan Dera oraz Józef Lisowski. W 2008 roku Andrzej Dziuba, prezydent Tychów przyznał mu nagrodę w dziedzinie kultury i sportu. Sześć lat temu oficjalnie zakończył karierę sportową.

16 listopada 2015 roku powołano Witolda Bańkę na stanowisko ministra sportu i turystyki w rządzie Beaty Szydło. Pół roku później, w kwietniu 2016 został członkiem partii rządzącej. 11 grudnia ubiegłego roku objął ponownie tekę ministra w nowo utworzonym rządzie Mateusza Morawieckiego.

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.