tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2018

Centrum miasta zyska nowe oświetlenie

Zgodnie z planami Urzędu Miasta już wkrótce na kilku ulicach w centrum miasta i nie tylko pojawić się mają nowe lampy. Dzięki temu poprawi się nie tylko widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców.

Reklama

lampy, oświetlenie
Centrum miasta zyska nowe oświetlenie · fot. JZ / tychy.info


Zgodnie z założeniami nowe oświetlenie ma pojawić się na podwórku przy ul. Batorego 50-66, a także ul. Cyganerii 37-47 i na osiedlu F, pomiędzy ul. Wyszyńskiego, Edukacji, Fitelberga i al. Niepodległości. Ogłoszony w celu realizacji tej inwestycji przetarg uwzględnia również montaż lamp na ul. Podgórnej. Tu stanie 7 nowych punktów świetlnych sieci z oprawami typu LED. Kształtem będą przypominać lampy znajdujące się na al. Niepodległości przed budynkami 156-176 lub na ul. de Gaulle’a - to typ zbliżony do ściętego „wierzchołka” kuli.

Na podwórku przy ul. Batorego zamontowanych zostanie 8 podobnych kształtem lamp, niemal identycznych z tymi, które oświetlają podwórze przy Batorego 41-45. Słupy z oprawami będą umiejscowione od strony bloków, skierowane w stronę chodnika i w głąb podwórka, w taki sposób by nie stały pomiędzy oknami i nie zasłaniały widoku lokatorom.

lampy, oświetlenie
Centrum miasta zyska nowe oświetlenie · fot. JZ / tychy.info


Na osiedlu C pojawią za to cztery nowe lampy z oprawami typu LED. Przy ul. Cyganerii 37-47 stanie oświetlenie z przezroczystymi kloszami o kształcie jak najbardziej zbliżonym do lamp zastosowanych do oświetlenia Skweru Niedźwiadków, czy pieszych traktów przy ul. Dębowej. Znajdująca się na podwórku stara latarnia zostanie zdemontowana.

Osiedle F zyska sześć nowych punktów świetlnych. Lampy, które staną przy budynku na ul. Wyszyńskiego 22-28 będą dopasowane estetyczne do znajdujących się na parkingu przy al. Niepodległości 79-87 (kształt ściętego „wierzchołka” kuli). Kształt opraw nowych latarni na chodniku pomiędzy parkingiem a budynkiem usługowo-handlowym a także między budynkiem usługowo-handlowym a budynkiem al. Niepodległości 81 i latarni po południowej stronie budynku ul. Fitelberga 41 ma być jak najbardziej zbliżony do opraw zamontowanych do oświetlenia terenów pomiędzy budynkami Fitelberga 35-41 i Fitelberga 55-61.

lampy, oświetlenie
Centrum miasta zyska nowe oświetlenie · fot. JZ / tychy.info


Oprócz prac ziemnych zwycięzca przetargu będzie musiał najpierw wykonać projekt budowlano-wykonawczy, skierowany do akceptacji przez specjalistów z UM Tychy. Oferenci mogą składać dokumenty przetargowe do 24 kwietnia. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 listopada tego roku.

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.