tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2018
  • 25 kwietnia 2018

Policjanci skontrolowali trzeźwość kierowców autobusów

Podczas poniedziałkowych działań „Trzeźwy autobus” policjanci tyskiej drogówki sprawdzili trzeźwość 267 kierujących autobusami. Wszystkie osoby za kółkiem były trzeźwe. Działania prowadzone były w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Reklama

Działania "Trzeźwy autobus" w Tychach - 23.04.2018 · fot. KMP Tychy


W poniedziałek policjanci tyskiej drogówki włączyli się do wojewódzkich działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Trzeźwy autobus”. Podczas akcji mundurowi dążyli do skontrolowania maksymalnej liczby kierujących autobusami. Wojewódzkie działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących w stanie nietrzeźwym. Łącznie podczas akcji stróże prawa przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 267 kierujących autobusami, wszyscy byli trzeźwi.

- Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2-letnie więzienie. Natomiast w przypadku, gdy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Pijanemu kierowcy grozi także, wysoka grzywna oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 10 tys. złotych. Pamiętajmy także, że na kierujących autobusami spoczywa także odpowiedzialność za bezpieczeństwo pasażerów - zauważają policjanci.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.