tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2018
  • 30 kwietnia 2018

Sauny fińskie, grota śnieżna, tężnia i... strefa snu w Wodnym Parku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj

Sauny fińskie, rzymskie, grota śnieżna, tężnia czy strefa snu. To tylko część atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Strefę Saun w Wodnym Parku Tychy. Goście będą też mogli wziąć udział w tematycznych seansach saunowych prowadzonych przez utytułowanych saunamistrzów.

Reklama

Strefa Saun w Wodnym Parku Tychy
Strefa Saun w Wodnym Parku Tychy · fot. Wodny Park Tychy


- Wodny Park Tychy oferuje nie tylko rozrywkę i rekreację na najwyższym poziomie. Chcemy, aby nasi goście mogli się także zrelaksować i wyciszyć w komfortowych warunkach. Można to zrobić na kilka różnych sposobów w naszej Strefie Saun - mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno- Ściekowej S.A.

W Wodnym Parku Tychy znajdują się zarówno sauny wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Są wśród nich cztery sauny fińskie o temperaturze sięgającej nawet do 120°C i bardzo niskiej wilgotności powietrza wynoszącej zaledwie 10%. Trzy znajdują się wewnątrz obiektu, a jedna z nich jest sauną rytualną, w której będą odbywały się tematyczne seanse. Pomieszczenie zostało wyposażone w trzy poziomy ławek, zmienne oświetlenie oraz głośniki. Czwarta sauna fińska znajduje się na zewnątrz Wodnego Parku Tychy w drewnianym domku o powierzchni 40 metrów kwadratowych. Dodatkową atrakcją na zewnątrz obiektu jest tak zwana ścieżka zmysłów. To specjalnie przygotowana trasa, po której należy przejść boso. Ścieżka składa się z sześciu stref, w których umieszczono kolejno: żwir, kamienie, szyszki, mech, patyki i korę.

Strefa Saun w Wodnym Parku Tychy
Strefa Saun w Wodnym Parku Tychy · fot. Wodny Park Tychy


- Zadbaliśmy o to, aby sauny spełniały oczekiwania najbardziej wymagających gości i dlatego zatrudniliśmy najlepszych saunamistrzów w kraju. To doświadczone i utytułowane osoby, które mają na koncie wyróżnienia zarówno w zawodach krajowych, jak i międzynarodowych. Szczegółowe informacje na ich temat znaleźć można będzie na profilu Wodnego Parku Tychy na Facebooku - dodaje Gieleciak.

W strefie saun wewnętrznych goście będą mogli skorzystać także z dwóch saun parowych. Temperatura wynosi tam ok. 45 - 60°C, a wilgotność powietrza dochodzi nawet do 100%. Do dyspozycji klientów będzie też grota solna pozytywnie wpływająca na zdrowie i samopoczucie, a także tężnia umożliwiająca oddychanie powietrzem o wysokim stężeniu jodu. Jest także grota śnieżna z temperaturą poniżej 15°C zapewniająca organizmowi przyjemne uczucie ulgi oraz ochłodzenia po saunie. Będzie można skorzystać także ze strefy snu, która dostarcza najlepszych warunków do kojącego odpoczynku. Goście będą mogli położyć się na leżakach, a specjalne oświetlenie zapewni odpowiedni klimat i kameralną atmosferę. W ogólnodostępnej przestrzeni saunowej znajduje się również Strefa Relaksu z wygodnymi, wiszącymi fotelami.

Strefa Saun w Wodnym Parku Tychy
Strefa Saun w Wodnym Parku Tychy · fot. Wodny Park Tychy


W Strefie Saunowej będzie można skorzystać także z oferty pijalni soków, którą od reszty strefy oddziela wodna ściana. Goście będą mogli napić się tam świeżych, wyciskanych soków i koktajli, a także zjeść zdrowe przekąski.

Przypominamy, że Wodny Park Tychy rozpocznie swoje funkcjonowanie już 30 kwietnia.

Wodny Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj

BM / tychy.info
źródło: Wodny Park Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.