tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2018

Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji wzięli udział w debacie społecznej na temat bezpieczeństwa na osiedlu „R” w Tychach. Celem debaty było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa oraz wymiana informacji i spostrzeżeń w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Debata społeczna na temat bezpieczeństwa osiedla „R” w Tychach - 16.04.2018 · fot. KMP Tychy


W poniedziałek, 16 kwietnia w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach przy ul. Niepodległości, odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa osiedla „R” w Tychach. W debacie udział wzięli m.in. dzielnicowi, przedstawiciele tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, członkowie rady osiedla oraz mieszkańcy osiedla „R”. Funkcjonariusze omówili analizę bezpieczeństwa tego osiedla oraz sprawy bieżące. Celem debaty było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. W dyskusji z mieszkańcami wymiana informacji służyła wypracowywaniu wspólnych metod zapobiegania najbardziej uciążliwych dla mieszkańców zdarzeniom.

Policjanci przedstawili tematy związane z upowszechnieniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia do diagnozy aktualnych zagrożeń społecznych najbardziej dokuczliwych dla mieszkańców środowisk lokalnych. Omówiono także działania Komendy Miejskiej Policji w Tychach w obszarze profilaktyki społecznej oraz poruszono zagadnienie dotyczące programu"Dzielnicowy bliżej nas". Przybliżone zostały wyznaczone na te półrocze „priorytety dzielnicowego” oraz informacje dotyczące aplikacji "Moja komenda", a także kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.

Mundurowi odpowiedzieli na nurtujące mieszkańców pytania i podsumowując debatę podziękowali wszystkim za uczestnictwo i wyrazili przekonanie, że ta wspólna wymiana informacji i spostrzeżeń przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta, ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców to nasza wspólna i najważniejsza sprawa.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.