tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2018

Leksus i Pira - policyjne owczarki doskonalą swoje umiejętności

Służące w tyskiej komendzie dwa owczarki niemieckie wciąż doskonalą sztukę posłuszeństwa i pościgów za przestępcami, a w ostatnim czasie uzyskały atest pozwalający wspierać mundurowych w codziennej służbie przez kolejny rok. A wszystko to pod czujnym okiem swoich przewodników.

Reklama

Leksus i Pira - policyjne owczarki doskonalą swoje
Leksus i Pira - policyjne owczarki doskonalą swoje umiejętności · fot. KMP Tychy


W Komendzie Miejskiej Policji w Tychach służą dwa psy policyjne - „Leksus„ i „Pira” - które regularnie doskonalą swoje umiejętności. Każdy z nich ma wykwalifikowanego opiekuna-przewodnika, który współpracuje z nim na co dzień, a także zapewnia mu opiekę. Policjanci prowadzą tresurę, podczas której ich pupile mogą swobodnie ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności. Regularnie trenują tropienie, rozpoznawanie śladów zapachowych oraz podejmowanie pościgów za przestępcami. Każdy z psów służących w Policji musi przejść podstawowe przeszkolenie, zdać egzamin i uzyskać atest. W ostatnim czasie „Leksus„ i „Pira”, dzięki swym umiejętnościom, bez problemów uzyskali atest. Dzięki temu kolejny rok mogą wspierać mundurowych w codziennej służbie.

Leksus i Pira - policyjne owczarki doskonalą swoje
Leksus i Pira - policyjne owczarki doskonalą swoje umiejętności · fot. KMP Tychy


Policjanci-przewodnicy, którzy opiekują się swymi psami podkreślają, że to bardzo ciężka i żmudna praca. Osoby, które decydują się na pracę ze zwierzętami, nie mogą się ich bać, muszą być stanowcze, aby psy ich słuchały, a przede wszystkim powinny mieć odpowiednie podejście do zwierząt i najzwyczajniej je lubić. Ciągłe szkolenia umiejętności czworonogów oraz poznawanie siebie nawzajem, to bardzo ważny element wspólnej pracy. Właśnie dzięki psom i ich dobrze wykształconym zmysłom, wspomagana jest codzienna praca Policji. Wyjątkowe zdolności węchowe wyszkolonego czworonoga są nieocenione i wykorzystywane w akcjach ratunkowych i poszukiwawczych oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.