tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2018

Opel na dobre wraca do Tychów. Produkcja silników benzynowych

Pozytywne wieści płyną od władz francuskiej Groupe PSA. Już w przyszłym roku tyski zakład Opla ma zacząć produkować nowoczesne silniki benzynowe PureTech. Decyzja ta oznacza powrót marki do naszego miasta. Od kilku lat większość pracowników fabryki pracuje w Gliwicach.

Fabryka Opla w Tychach
Fabryka Opla w Tychach · fot. http://media.opel.com


Informacja o wdrożeniu w 2019 roku produkcji nowoczesnych trzycylindrowych silników benzynowych 1.2 PureTech, które montowane są m.in. w modelach Crossland X i Grandland X to świetna wiadomość dla tyskiej fabryki Opla i jej pracowników, do tej pory zaniepokojonych tym, jak ułoży się przyszłość koncernu na polskim rynku.

Przypominamy, że w 2013 roku Opel postanowił rozszerzyć produkcję w Tychach poprzez rozbudowę i modernizację hali fabrycznej. W ten sposób większość pracowników została przeniesiona do Gliwic, a na miejscu pozostało ich około setki. Ubiegłoroczne przejęcie marki przez francuski koncern PSA przysporzyło wątpliwości co do przyszłości tyskiej fabryki. Zostały one rozwiane pod koniec marca. Wtedy władze PSA poinformowały, że w celu przyspieszenia rozwoju i zwiększenia konkurencyjności w Europie postanowiono zwiększyć elastyczność bazy produkcyjnej, wytwarzając komponenty jak najbliżej fabryk samochodów, a także dostosować produkcję do oczekiwań klientów, biorąc pod uwagę zmiany technologiczne i energetyczne.

Czołowym z tych zamierzeń jest zwiększenie produkcji 3-cylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech, nagradzanego przez trzy kolejne lata tytułem "Engine of the Year" w swojej kategorii, jak najbliżej zakładów produkujących samochody. Oznacza to, że w celu podwojenia mocy produkcyjnych w porównaniu do 2016 roku koncern będzie produkować silniki PureTech w Tychach (Polska) i Szentgotthárd (Węgry), począwszy od 2019 roku.

Fabryka Opla w Tychach
Fabryka Opla w Tychach · fot. http://media.opel.com


- Dla zakładu w Tychach to ważna decyzja, która rozpoczyna nowy etap rozwoju fabryki, czyniąc ją ważną częścią Grupy PSA. Dzięki tej inwestycji zakład znacznie wzmacnia swoją pozycję, stając się producentem doskonałych, nowoczesnych i wielokrotnie nagradzanych silników, stosowanych w szerokiej gamie pojazdów. Dzięki uruchomieniu produkcji w 2019 r. osiągniemy wysoką konkurencyjność zakładu i zapewnimy pracownikom stabilną przyszłość, co jest jednym z kluczowych aspektów naszej działalności - mówi Andrzej Korpak, dyrektor generalny Opel Manufacturing Poland.

Obecnie tyska fabryka Opla jest na etapie zaawansowanych przygotowań do zapowiadanego uruchomienia produkcji w 2019 roku. W ciągu ostatnich miesięcy zmodernizowana została infrastruktura zakładu, dzięki temu powiększyła się powierzchnia produkcyjna. Wymieniono także wszystkie maszyny i urządzenia.

- Trwają intensywne testy i prace instalacyjne, dzięki którym najnowsze, wiodące technologie produkcji i sterowania, wspierane zaawansowanymi systemami informatycznymi, będą gotowe do uruchomienia w przyszłym roku produkcji nowoczesnej rodziny silników PureTech - informują polskie władze Opla.

joa / tychy.info
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.