tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2018

Tyszanin oszukiwał seniorów. Został złapany na gorącym uczynku

Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego orzeskiej policji na gorącym uczynku złapali oszusta z Tychów. Mieszkaniec naszego miasta próbował wyłudzić od starszej kobiety blisko 32 tys. złotych. Tyszanin wcześniej dopuścił się podobnego przestępstwa.

Reklama

policja, zatrzymany, oszust
Tyszanin oszukiwał seniorów. Został złapany na gorącym uczynku · fot. KPP Mikołów


Dzięki czujności pracownic jednego z banków w Orzeszu udało się zapobiec wyłudzeniu ponad 30 tysięcy złotych przez 56-letniego oszusta, mieszkańca naszego miasta. Do oddziału w ubiegłą środę zgłosiła się 82-letnia orzeszanka zdecydowana wypłacić niemal całe swoje oszczędności, by rzekomo ratować z opresji syna.

Kobieta odebrała połączenie telefoniczne, w trakcie którego mężczyzna podający się za jej syna poprosił o pożyczkę. Kwota o jaką poprosił zdumiała starszą panią, jednak „syn” tłumaczył, że spowodował wypadek drogowy, w którym ucierpiało kilka osób i by uciec od odpowiedzialności karnej musi zapłacić żądaną sumę. Mężczyznę w oszustwie wspierała inna osoba, podająca się za „prokuratora”, który potwierdził wersję oszusta. Kobieta uwierzyła i natychmiast udała się do oddziału banku.

- Po przeprowadzonej rozmowie telefonicznej, 82-latka udała się do jednego z orzeskich banków, aby wypłacić oszczędności jakie miała zgromadzone na koncie. W międzyczasie opowiedziała całą tą sytuację pracownicy banku, która od razu nabrała podejrzeń, że starsza kobieta może paść ofiarą oszustów i o tym fakcie powiadomiła policję. Dzięki profesjonalnemu podejściu orzeskich policjantów zatrzymano 56-letniego mieszkańca Tychów - informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, mł. asp. Klaudia Kempa.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego orzeskiej komendy złapali oszusta na gorącym uczynku, który umówił się na odbiór pieniędzy w domu poszkodowanej 82-latki. Oszust z Tychów wpadł w ręce policjantów w pobliżu domu należącego do kobiety.

Mężczyźnie postawiono zarzuty. Zgodnie z decyzją mikołowskiego sądu trafi na trzy miesiące do aresztu. Za swój czyn może spędzić w więzieniu nawet osiem lat. Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie udało się ustalić, że zaledwie kilka dni wcześniej mężczyzna w ten sam sposób wyłudził pieniądze od mieszkanki woj. podkarpackiego. Kryminalni ustalają teraz, czy zatrzymany nie dopuścił się innych wyłudzeń na terenie kraju.

- Ostrzegamy przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze, podszywając się pod naszych bliskich. Schemat działania przestępców zawsze jest taki sam. Kontaktują się telefonicznie z wybraną osobą przedstawiając się za członka najbliższej rodziny lub przedstawiciela instytucji. Oszuści zwracają się z prośbą o pożyczenie pieniędzy, motywując to wyjątkową sytuacją. Prosimy o zachowanie czujności i zdrowego rozsądku - apeluje mł. asp. Klaudia Kempa.

joa / tychy.info
źródło: KPP Mikołów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.