tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2018

[ZDJĘCIA] Alejki w Parku Górniczym do remontu

Już wkrótce spacerowicze najstarszego parku w mieście będą mogli przechadzać się po nowym alejkach. Magistrat wyłania wykonawcę remontu dwóch szlaków pieszych w Parku Górniczym.

Reklama

Alejki w Parku Górniczym do remontu - 04.2018 · fot. JZ / tychy.info


Wiosna w rozkwicie, spacerowicze chętnie korzystają z dobrodziejstw najstarszego parku w Tychach. Tereny zielone przy ul. Andersa to jeden z najbardziej obleganych punktów miasta, szczególnie przez okolicznych mieszkańców. Znajdujący się tu plac zabaw cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieciaków mieszkających na osiedlach A i B. Kilka tygodni temu miejscy urzędnicy postanowili pochylić się nad poprawą stanu technicznego alejek w Parku Górniczym, których projekty remontów autorstwa Marcina Szyi (okręg osiedla A), a także Michała Szyi i Zofii Wróbel (okręg Stare Tychy) wygrały w IV. edycji Budżetu Obywatelskiego. Koszt ich realizacji opiewał odpowiednio na 35 tysięcy i 68 tysięcy złotych.

Miasto rozpisało przetarg na opracowanie projektu remontu alejek w Parku Górniczym i wykonanie robót budowlanych dwóch ciągów pieszych na odcinku od ul. Damrota do Potoku Tyskiego i od Potoku Tyskiego do granicy probostwa Parafii Miłosierdzia Bożego. Jak czytamy w Programie Funkcjonalno-Użytkowym projektu: - Stan nawierzchni alejek jest zły, płytki są popękane, nierówne , a w wielu miejscach ich brakuje co sprawia, że chodzenie po nich stwarza zagrożenie dla użytkowników.

Alejki w Parku Górniczym do remontu - 04.2018
Alejki w Parku Górniczym do remontu - 04.2018 · fot. JZ / tychy.info


W zakres remontu wchodzą: rozebranie istniejącej nawierzchni z płytek chodnikowych, wykonanie alejki o szerokości 1,8 metra z przewężeniem w obrębie dojścia do znajdującego się nad Potokiem Tyskim mostka. Trasa alejki ma biec po istniejącym śladzie. Łączna długość szlaków to około 170 m. Co ważne, projekt zakłada takie wykonanie alejki, by jej profil podłużny i poprzeczny pozwolił na naturalny spływ wód opadowych i roztopowych, co zapobiegnie podmakaniu. Oba szlaki zostaną zmontowane z bezfazowej kostki betonowej w jesiennych kolorach. Teren wokół alejek ma zostać obsiany nową trawą.

Magistrat jest obecnie na etapie wyboru wykonawcy remontu alejek. Suma przewidziana w Budżecie Partycypacyjnym to łącznie 103 tys. złotych - 35 tys. na wykonanie odcinka od ul. Damrota do Potoku Tyskiego i 68 tys. na dwa chodniki pomiędzy ul. Damrota i Potokiem Tyskim. Zwycięzca przetargu będzie miał 12 tygodni od chwili podpisania umowy na wykonanie zamówienia.

Alejki w Parku Górniczym do remontu - 04.2018
Alejki w Parku Górniczym do remontu - 04.2018 · fot. JZ / tychy.info

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.