tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2018

Nowe inwestycje w Szkole Podstawowej nr 13

Choć placówka ma już termomodernizację za sobą to część zaplecza szkoły wymaga poprawy. Remontu doczekają się schody wejściowe. Co jeszcze zyska „trzynastka”?

Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach
Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach · fot. JZ / tychy.info


Znajdująca się w centrum miasta, przy al. Niepodległości Szkoła Podstawowa nr 13 kilka lat temu przeszła gruntowną termomodernizację. Placówka, do której uczęszczają głównie dzieci z osiedla D potrzebuje jednak kilku dodatkowych inwestycji. Miejscy urzędnicy postanowili pochylić się nad potrzebami uczniów i pracowników szkoły. W ten sposób, szkoła zyska nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych, plac zabaw dla najmłodszych, a schody wejściowe i dziedziniec zostaną zmodernizowane.

Najpierw wykonany zostanie remont schodów wejściowych do budynku i demontaż znajdujących się na dziedzińcu szkoły 10 ławek, których stan techniczny nie jest najlepszy. Modernizacja rozpocznie się od robót rozbiórkowych istniejących schodów wraz z okalającymi murkami, które znikną na dobre. Później schody zostaną wyłożone betonową kostką brukową. W tym miejscu zamontowane zostaną również cztery nowe ławki.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach
Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach · fot. JZ / tychy.info


Najmłodsi zyskają bardzo ważny element dla ich rozwoju, który z powodzeniem funkcjonuje w większości tyskich szkół podstawowych. Zwycięzca przetargu wykona wpierw projekt budowlano - wykonawczy budowy placu zabaw przeznaczonego dla dzieci uczęszczających do klas I-III, który zostanie przedstawiony miejskim urzędnikom do wglądu. Po akceptacji rozwiązań projektowych, wykonawca przystąpi inwentaryzacji terenu i przygotowania go do budowy.

Aby stworzyć bezpieczny dla dzieci plac zabaw trzeba wykonać wykopy pod fundamenty urządzeń zabawowych, zamontować obrzeża, stworzyć gumową nawierzchnię bezpieczną wraz podbudową, zamontować cztery ławki i kosz na śmieci. Ostateczny kształt urządzeń zabawowych nie jest jeszcze znany, jednak dokumentacja przetargowa uwzględnia dwa atrakcyjne dla dzieci zestawy, ze zjeżdżalniami, tunelami, przeplotniami, drabinkami i wieloma innymi elementami.

Szkoła, jak każdy obiekt użyteczności publicznej, musi zostać wyposażona w podjazd dla niepełnosprawnych. To ostatni element przewidzianej inwestycji. Podjazd ma być wykonany tak, by spełniał niezbędne normy i zostanie wyposażony w stalowe bariery, a także poręcze przy wejściu do budynku szkoły.

Ostateczny termin zgłaszania ofert do przetargu mija 24 kwietnia. Po tym terminie poznamy wykonawcę i koszty inwestycji, które poniesienie Urząd Miasta. Zwycięzca przetargu będzie miał czas do 31 sierpnia tego roku. Oznacza to, że dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 13 rozpoczną rok szkolny w zmodernizowanym budynku.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach
Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach · fot. JZ / tychy.info

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.