tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2018

Nowe inwestycje w Szkole Podstawowej nr 13

Choć placówka ma już termomodernizację za sobą to część zaplecza szkoły wymaga poprawy. Remontu doczekają się schody wejściowe. Co jeszcze zyska „trzynastka”?

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach
Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach · fot. JZ / tychy.info


Znajdująca się w centrum miasta, przy al. Niepodległości Szkoła Podstawowa nr 13 kilka lat temu przeszła gruntowną termomodernizację. Placówka, do której uczęszczają głównie dzieci z osiedla D potrzebuje jednak kilku dodatkowych inwestycji. Miejscy urzędnicy postanowili pochylić się nad potrzebami uczniów i pracowników szkoły. W ten sposób, szkoła zyska nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych, plac zabaw dla najmłodszych, a schody wejściowe i dziedziniec zostaną zmodernizowane.

Najpierw wykonany zostanie remont schodów wejściowych do budynku i demontaż znajdujących się na dziedzińcu szkoły 10 ławek, których stan techniczny nie jest najlepszy. Modernizacja rozpocznie się od robót rozbiórkowych istniejących schodów wraz z okalającymi murkami, które znikną na dobre. Później schody zostaną wyłożone betonową kostką brukową. W tym miejscu zamontowane zostaną również cztery nowe ławki.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach
Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach · fot. JZ / tychy.info


Najmłodsi zyskają bardzo ważny element dla ich rozwoju, który z powodzeniem funkcjonuje w większości tyskich szkół podstawowych. Zwycięzca przetargu wykona wpierw projekt budowlano - wykonawczy budowy placu zabaw przeznaczonego dla dzieci uczęszczających do klas I-III, który zostanie przedstawiony miejskim urzędnikom do wglądu. Po akceptacji rozwiązań projektowych, wykonawca przystąpi inwentaryzacji terenu i przygotowania go do budowy.

Aby stworzyć bezpieczny dla dzieci plac zabaw trzeba wykonać wykopy pod fundamenty urządzeń zabawowych, zamontować obrzeża, stworzyć gumową nawierzchnię bezpieczną wraz podbudową, zamontować cztery ławki i kosz na śmieci. Ostateczny kształt urządzeń zabawowych nie jest jeszcze znany, jednak dokumentacja przetargowa uwzględnia dwa atrakcyjne dla dzieci zestawy, ze zjeżdżalniami, tunelami, przeplotniami, drabinkami i wieloma innymi elementami.

Szkoła, jak każdy obiekt użyteczności publicznej, musi zostać wyposażona w podjazd dla niepełnosprawnych. To ostatni element przewidzianej inwestycji. Podjazd ma być wykonany tak, by spełniał niezbędne normy i zostanie wyposażony w stalowe bariery, a także poręcze przy wejściu do budynku szkoły.

Ostateczny termin zgłaszania ofert do przetargu mija 24 kwietnia. Po tym terminie poznamy wykonawcę i koszty inwestycji, które poniesienie Urząd Miasta. Zwycięzca przetargu będzie miał czas do 31 sierpnia tego roku. Oznacza to, że dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 13 rozpoczną rok szkolny w zmodernizowanym budynku.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach
Szkoła Podstawowa nr 13 w Tychach · fot. JZ / tychy.info

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.