tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2018

Jak wyglądają testy sprawnościowe oraz codzienna praca policjantów?

Młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego spotkała się z policjantami w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej pod nazwą "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem". Promocja zawodu policjanta oraz wyczerpujące przedstawienie kryteriów doboru może dla młodych i zainteresowanych tym zawodem uczestników być pierwszym krokiem do wstąpienia w szeregi mundurowych.W inicjatywie wzięli udział uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Wyspiańskiego w Tychach. Do wstąpienia w szeregi policji zachęcał przedstawiciel Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Andrzej Sira oraz st. asp. Marcin Dziedzic z tyskiej komendy.

Podczas spotkania podinsp. Andrzej Sira omówił poszczególne etapy procesu kwalifikacyjnego. Zaprezentowany został film przedstawiający test sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w policji.

Młodzież III LO spotkała się z policjantami - 04.2018 · fot. KMP Tychy


St. asp. Marcin Dziedzic omówił wykorzystywany w codziennej służbie sprzęt. Następnie młodzież zaczęła zadawać pytania, które dotyczyły zarówno przyjęcia, jak i zadań policjantów na konkretnych stanowiskach.

Policjanci rozdawali ulotki zawierające podstawowe informacje dotyczące wymagań, które kandydat musi spełniać. Mundurowi podkreślili walory pracy, która daje wiele satysfakcji z służby, możliwości rozwijania swoich zainteresowań, pasji i umiejętności oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Policjanci wkrótce odwiedzą inne szkoły, gdzie będą zachęcać młodych ludzi do wstąpienia w szeregi naszej formacji. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie policji śląskiej.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.