tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2018

56-latek ukradł 5 tysięcy dolarów. Został zatrzymany

Tyscy stróże prawa odzyskali 5 tys. dolarów i zatrzymali 56-letniego sprawcę kradzieży. Zuchwały złodziej wpadł w ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

56-latek ukradł 5 tysięcy dolarów. Został zatrzyma
56-latek ukradł 5 tysięcy dolarów. Został zatrzymany · fot. KMP Tychy


Do zdarzenia doszło pod koniec marca, w rejonie kantoru na al. Jana Pawła II w Tychach. Mężczyzna zgłosił policjantom utratę torby, w której było 5 tysięcy dolarów. W związku z podejrzeniem kradzieży gotówki, policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Śledczy szybko wpadli na trop mężczyzny podejrzanego o przestępstwo. Przeszukali dom 56-latka i znaleźli skradzione 5 tys. dolarów. Mężczyzna cały czas zwodził mundurowych, próbując wprowadzić ich w błąd. Policjanci nie dawali jednak wiary jego tłumaczeniom. Zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutu kradzieży. 56-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

56-latek ukradł 5 tysięcy dolarów. Został zatrzyma
56-latek ukradł 5 tysięcy dolarów. Został zatrzymany · fot. KMP Tychy


Tyscy policjanci kilka dni temu informowali o tym zdarzeniu na swojej stronie internetowej. - Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazywały informacje oraz pomogły tym samym w namierzeniu sprawcy - piszą policjanci.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.