tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2018

Filia biblioteki przejdzie kompleksowy remont

Czytelnicy z osiedla Honorata mogą być pozytywnie zaskoczeni. Oddział nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej już wkrótce doczeka się kompleksowej modernizacji.

Oddział nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej · fot. JZ / tychy.info


Po wielomiesięcznej, kompleksowej inwestycji w budynek byłego Zespołu Szkół Municypalnych, który przeobraził się w nowoczesną i dorównującą innym książnicom w regionie Mediatekę nadszedł czas, by zadbać o stan lokali, w których znajdują się osiedlowe oddziały miejskiej biblioteki.

Znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie Parafii św. Jana Chrzciciela Filia MBP nr 11 od długiego czasu wymaga przeprowadzenia kompleksowego remontu. Magistrat postanowił pochylić się nad stanem technicznym i estetyką pomieszczeń, w których znajduje się placówka - nie tylko w trosce o korzystających z niej czytelników, ale również komfort pracowników i stan zbiorów.

Lokal, w którym mieści się osiedlowa biblioteka zostanie niemal całkowicie przebudowany. Z dotychczasowego układu pomieszczeń usunięty zostanie podział na dwie sale, zniknie także oddzielający zbiory biblioteczne od wejścia do lokalu przedsionek. W ten sposób, biblioteka zyska jedną dużą salę główną, przebudowaną czytelnię dla dzieci, nową toaletę, przeorganizowane archiwum i większe pomieszczenie socjalne.

Zmiana układu pomieszczeń wiąże się z wyburzeniem niektórych ścian działowych i postawienie nowych w zupełnie innych miejscach, a całe wnętrze doczeka się gładzi gipsowych i malowania. Naprawione i przerobione zostaną sufity, a z podłóg zniknie lastryko na rzecz płyt gresowych. Wymiany doczekają się również wszystkie drzwi, a toaleta zostanie wyłożona płytkami. Ponadto, w siedzibie filii nr 11 planowany jest również remont instalacji wodnokanalizacyjnej, sanitarnej elektrycznej.

Władze Tychów zamierzają przeznaczyć na wykonanie pełnej modernizacji około 180 tys. złotych. W tej chwili trwa wybór wykonawcy spośród pięciu przedsiębiorstw, które stanęły do przetargu. Zwycięzca będzie miał 62 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie remontu. Jego termin nie jest jeszcze znany, jednak czytelnicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Ze względu na zakres przeprowadzanych prac filia zostanie czasowo zamknięta.

joa / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.