tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2018

[ZDJĘCIA] Trzecioklasiści z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji

Komendę Miejską Policji w Tychach odwiedzili trzecioklasiści, którzy mieli okazję poznać bliżej pracę policjantów. Stróże prawa przybliżyli na czym polega ich służba oraz przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Ponadto dzieci miały okazję otrzymać pamiątkową odbitkę linii papilarnych oraz opaski odblaskowe.

Reklama

Trzecioklasiści z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji - 04.2018 · fot. KMP Tychy


Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 odwiedziły tyską komendę, gdzie czekało ich wiele atrakcji. Prócz pogadanki na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, policjanci przybliżyli młodym uczestnikom, na czym polega praca policjanta. Najskuteczniejszą formą nauki jest doświadczenie, a dzięki spotkaniu z policjantami dzieci mogły doświadczyć, w jaki sposób technicy kryminalistki na miejscu zdarzenia zabezpieczają odciski palców. Każdy trzecioklasista nabrał respektu, wiedząc, iż po dokonaniu przestępstwa, po zabezpieczonych przez technika śladach, szybko zostanie namierzony przez policjantów. Wszyscy otrzymali pamiątkową odbitkę linii papilarnych.

Kolejnym etapem było spotkanie z dyżurnymi tyskiej komendy. Dzieci już zdają sobie sprawę z powagi obsługi zdarzeń, które dzieją się na mieście, a przede wszystkim z powagi zgłoszeń, które nie mogą być nieodpowiedzialnymi żartami. Młodzi uczniowie wiedzą także, w jaki sposób zawiadomić o zdarzeniu i jakie informacje przekazać dyspozytorowi.

Trzecioklasiści z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji - 04.2018
Trzecioklasiści z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji - 04.2018 · fot. KMP Tychy


Specjalista z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach oraz dzielnicowy przedstawiali różne opowieści w których, ukryte były przesłania właściwych postępowań zarówno podczas zabaw jak i kibicowania grze fair play oraz podczas poruszania się po drodze. Funkcjonariusze zwrócili uwagę także na bezpieczeństwo w ruchu drogowym rozdając wszystkim opaski odblaskowe i przypominając jak ważna jest widoczność na drodze.

Wiele emocji wywołało także oglądanie radiowozu oraz policyjnego sprzętu policjantów, którzy zabezpieczają imprezy masowe.

Trzecioklasiści z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji - 04.2018
Trzecioklasiści z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji - 04.2018 · fot. KMP Tychy

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.