tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2018

[WIDEO, ZDJĘCIA] Wspólna akcja mundurowych i motocyklistów

Tyscy policjanci wspólnie z Klubem Motocyklowym Brave Dogs Polska uczestniczyli w akcji „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa poprzez uwrażliwienie kierowców „czterech kółek” na obecność motocyklistów na drogach. Policjanci przeprowadzali także rozmowy z miłośnikami jednośladów na temat bezpieczeństwa na drodze.

ReklamaPod czujnym okiem mundurowych zatrzymywane zostały pojazdy, których kierujący badani byli na zawartość alkoholu, a pasażerom wręczano elementy odblaskowe. Motocykliści rozdawali natomiast kierowcom naklejki z hasłem „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

Policjanci przeprowadzili także rozmowy profilaktyczne z samymi miłośnikami jednośladów. - Należy pamiętać, że najmniejszy błąd kierowcy samochodu może ich kosztować życie. Dlatego to właśnie motocykliści i rowerzyści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu, powinni zachować szczególną uwagę. Motocyklista nie może zapominać o właściwym ubiorze ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój - tłumaczą mundurowi.

Wspólna akcja mundurowych i motocyklistów - 04.2018 · fot. KMP Tychy


- Podróżując po zmierzchu, musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze - apelują policjanci.

- Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość ta powinna towarzyszyć każdemu kierowcy - sygnalizują mundurowi.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.