tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2018

Na tyskich drogach pojawia się coraz więcej jednośladów

Dni są coraz cieplejsze - wiosna w pełni, a co za tym idzie - fani dwóch kołek już planują bliższe lub dalsze trasy na swoich jednośladach. Jak zawsze - pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Motocyklistów można podzielić na dwie grupy. Jedni - to przestrzegający przepisów ruchu drogowego amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach. Drudzy - niestety - to zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. To właśnie ta grupa brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

- Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów. Zaś kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach i unikali brawurowej jazdy stosując się do ograniczeń prędkości zwłaszcza na terenie zabudowanym - apelują policjanci.

W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi, w tym dzieci i starsze osoby, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii. Mundurowi z tyskiej komendy czuwać będą nad bezpieczeństwem na naszych drogach ze szczególnym zwróceniem uwagi na motocyklistów.

- I nie zapominajmy o najważniejszym: siadając za kółko samochodu lub wsiadając na motocykl- jesteśmy trzeźwi! - sygnalizują policjanci.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.