tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2018
  • 5 kwietnia 2018

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kibice naprawiają szkody na stadionie

149 zniszczonych krzesełek, wyrwane mocowanie bramy, uszkodzona barierka zabezpieczająca, wygrodzenie sektora czy balustrada. To główne straty po sobotnich derbach z Ruchem Chorzów. Natychmiast po spotkaniu klub zdecydowanie i stanowczo potępił zachowanie pseudokibiców. W środę komunikat wydało również Stowarzyszenie kibiców "Tyski Fan". Na słowach się nie skończyło. Od czwartkowego poranka rozpoczął się remont stadionu. Do pracy osobiście zaangażowali się kibice GKS Tychy.- Kibice zdawali sobie sprawę z powagi sytuacji i bardzo szybko doszliśmy do konkretnych wniosków. Jest dobra wola i chęć współpracy. Od rana wspólnie przystąpiliśmy do naprawy stadionu. Kibice pomagali nam w montażu krzesełek i pozostałych pracach na obiekcie. Jeszcze raz chcemy przeprosić wszystkich, którzy zasiadali na sektorach L i M. Sytuacja z sobotnich derbów już nigdy nie może powtórzyć się na naszym stadionie. Wszyscy wyciągnęliśmy z tej lekcji odpowiednie wnioski - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Grupa kilkudziesięciu kibiców wyposażonych w wiertarki, śrubokręty i inne niezbędne narzędzia wspólnie z pracownikami klubu przystąpiła do usuwania zniszczeń. Część krzesełek została naprawiona i ponownie zamotowana, ale większość musi zostać wymieniona.- Łatwo wypinać pierś do orderów, pochwał za akcje, które organizujemy, doping czy budowanie frekwencji. Są momenty kiedy pewne rzeczy musimy wziąć "na klatę" i przełknąć łyżkę dziegciu. Żaden z kibiców, którzy dziś pomagają nie brał udziału w sobotnich zajściach, ale każdy z nas czuje się gospodarzem tego obiektu i chcemy pomóc klubowi. Zależy nam, żeby stadion był w takim stanie jak przed derbami - dodaje Tomasz Baranowski, prezes Stowarzyszenia kibiców GKS Tychy "Tyski Fan".

W piątek rano kibice ponownie przystąpią do naprawy zniszczeń po sobotnich derbach. Już w sobotę GKS Tychy czeka pojedynek z wiceliderem Nice1Liga. "Trójkolorowi" o godzinie 18 zagrają z Chojniczanką Chojnice.

Akty wandalizmu podczas meczu GKS Tychy - Ruch Chorzów - 31.03.2018 · fot. Tomasz Gonsior

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.