tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2018

[ZDJĘCIA] Policjanci zatrzymali 16 pseudokibiców Ruchu Chorzów

Łącznie 16 pseudokibiców Ruchu Chorzów, którzy w sobotę nad ranem w Tychach namalowali na garażach przy ulicy Begonii klubowe emblematy, zostało zatrzymanych przez tyskich policjantów. Dzięki czujności oraz szybkiej reakcji mundurowych z Mikołowa i Tychów wandale nie unikną konsekwencji swoich czynów.

Policjanci zatrzymali 16 pseudokibiców Ruchu Chorzów - 31.03.2018 · fot. KMP Tychy


Tuż po godzinie 4.00 dwóch policjantów z Mikołowa będąc po służbie zauważyło jak z garaży mieszczących się w Tychach przy ul. Begonii wyjeżdża kilka samochodów o różnych numerach rejestracjach, a w każdym z nich znajduje się kilku mężczyzn.

Ponadto na ścianach garaży były świeżo namalowane graffiti m.in. z napisami "RUCH". Mundurowi podejrzewając, że są to sprawcy zniszczenia mienia oraz, że mogą oni dokonać kolejnych zniszczeń na terenie Tychów natychmiast powiadomili o swoich przypuszczeniach oficera dyżurnego KMP Tychy. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole.

Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantów z Tychów i Mikołowa wandale zostali zatrzymani. Łącznie zatrzymanych zostało 16 mężczyzn w wieku od 17 do 27 lat. Zatrzymani są mieszkańcami Katowic, Chorzowa i Bytomia. Zatrzymani pseudokibice odpowiedzą za zniszczenie mienia, za co grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policja kontaktuje się z właścicielami garaży, żeby oszacować łączne straty.

ab / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.