Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2018
  • 5 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 13293

[WIZUALIZACJA] Już wkrótce tak będzie wyglądał Park Północny!

Już wkrótce Park Północny w Tychach przejdzie metamorfozę. W ciągu najbliższych kilku lat powstaną m.in. podesty, drewniane ścieżki, scena na wyspie, zrewitalizowane zostaną także stawy znajdujące się w parku.

Wizualizacja Parku Północnego · fot. Paradox - PA


W tym roku zostanie zagospodarowany teren wokół stawu pierwszego (patrząc od strony ulicy Edukacji).

- Przedłużeniem zielonej osi miasta będzie trakt pieszy (kładka), zagospodarowany zostanie także teren pomiędzy ulicami Edukacji i Elfów. Teren przed III Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego będzie wypiętrzony, tak, by tworzył łagodne pagórki - miejsca rekreacji i wypoczynku. Zależy nam na zachowaniu naturalnego charakteru tego miejsca - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Na realizację pierwszego etapu zabezpieczono w budżecie ponad 1,2 miliona złotych.

Wizualizacja Parku Północnego
Wizualizacja Parku Północnego · fot. Paradox - PA


W następnych latach na drugim stawie pojawi się podest, na ścieżkach w pobliżu specjalne, drewniane ramy. Na wyspie pojawi się scena. Modernizację przejdzie także plac zabaw. Zostaną wykonane ścieżki, pojawią się nowe elementy małej architektury oraz zrewitalizowane zostaną pozostałe stawy.

Autorem koncepcji jest Pracownia Architektoniczna Paradox.

Co sądzicie o tej propozycji? Podoba się Wam?

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.