tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2018

[ZDJĘCIA] Trening strzelecki tyskich policjantów

Tego rodzaju trening to bardzo ważny element wyszkolenia policjanta. Podnosi poziom umiejętności strzeleckich oraz kształtuje odpowiednie nawyki bezpiecznego i sprawnego obchodzenia się z bronią palną. Umiejętności strzeleckie decydują często o zdrowiu, a nawet życiu stróżów prawa oraz osób postronnych.

Reklama

Trening strzelecki tyskich policjantów - 30.03.2018 · fot. KMP Tychy


Szkolenia strzeleckie organizowane są systematycznie i kończą się strzelaniem egzaminacyjnym. Piątkowe zajęcia odbyły się pod czujnym okiem instruktora strzelań policyjnych z tyskiej komendy, a zakończyły egzaminem sprawdzającym umiejętności strzeleckie mundurowych.

Przed przystąpieniem do części praktycznej, instruktor omówił zasady obowiązujące na strzelnicy i podczas samego egzaminu, który jest integralną częścią szkolenia i doskonalenia zawodowego. Policjanci podczas zajęć muszą bezpieczne, szybko, a co najważniejsze celnie, posługiwać się bronią palną.

Tyscy stróże prawa ćwiczą umiejętności w posługiwaniu się różnymi rodzajami broni. Takie szkolenia organizowane są systematycznie i przystępują do nich policjanci z wszystkich pionów służbowych.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.