tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2018

Żyrafy wokół "Żyrafy" - namiastka ZOO w Parku Miejskim Solidarności

Prima aprilis:

Co zrobić, by ożywić nasze miasto? Jak zachęcić turystów, by odwiedzali nie tylko Paprocany, ale również centrum Tychów? Lokalni działacze znaleźli rozwiązanie! Jeszcze przed majówką w Parku Miejskim Solidarności pojawią się... żyrafy!

żyrafa
W Chorzowie żyją obecnie cztery żyrafy - dwie samice Liani i Lindani, a także urodzona w 2015 roku samiczka Lunani i urodzona w 2016 roku Luna. · fot. tychy.info


Pomysł zrodził się w wyniku spotkań przedstawicieli mieszkańców z władzami Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. - Długo zastanawialiśmy się co zrobić, by ożywić nasze miasto, w sensie przenośnym i dosłownym. Wpadliśmy więc na pomysł, że ściągniemy tutaj zwierzęta. Idealnym miejscem na tego typu działanie jest Park Miejski Solidarności, w którym żyrafy będą miały duży wybieg, a mieszkańcy i turyści będą mogli je podziwiać ze zlokalizowanych w pobliżu ławek - informują działacze lokalni.

żyrafa
W Parku Miejskim Solidarności pojawią się żyrafy · fot. tychy.info


Dzięki podpisanemu porozumieniu żyrafy pojawią się w Parku Miejskim Solidarności jeszcze przed majówką i zostaną tutaj przez cztery miesiące - ostatni raz zwierzęta będzie można podziwiać w pierwszy weekend września. Ich wybieg zlokalizowany zostanie w pobliżu pomnika "Żyrafy". Tymczasowy dom znajdą tutaj Liani oraz Lunani - samice, które uchodzą za najspokojniejsze w stadzie. Dzięki temu w co drugi weekend (przy sprzyjającej pogodzie) w pobliżu ich wybiegu pojawi się podnośnik, z którego turyści, w asyście opiekunów zwierząt, będą mogli dosłownie spojrzeć w oczy żyrafom, pogłaskać je i zrobić sobie z nimi... selfie!

W związku z tym wkrótce na portalu tychy.info uruchomiony zostanie konkurs na najlepsze selfie z żyrafą! Autorzy najciekawszych zdjęć otrzymają atrakcyjne nagrody!

Plac pod Żyrafą
Żyrafy wokół "Żyrafy" - namiastka ZOO w Parku Miejskim Solidarności · fot. BM / tychy.info


Pomysłodawcy nie ukrywają, że ten zabieg ma również na celu udowodnienie wojewodzie śląskiemu, że Pomnik Walki i Pracy nie jest dla tyszan symbolem komunizmu, ale przede wszystkim miejscem spotkań i wypoczynku. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: "Park Miejski Solidarności bez "Żyrafy"? Propozycja wojewody".

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.