Wiadomości

  • 14 marca 2018
  • wyświetleń: 4044

Podziel się wspomnieniami o dawnych kawiarniach i restauracjach

Czy pamiętacie restaurację Ludową na osiedlu A, Tyską na osiedlu B i kawiarnię Barbórkę na osiedlu F? A może bywaliście w Słonecznej, Astorii i Kameralnej? Podzielcie się z Muzeum Miejskim w Tychach Waszymi wspomnieniami związanymi z tymi miejscami.

Restauracja Słoneczna z charakterystycznym neonem
Restauracja Słoneczna z charakterystycznym neonem · fot. Roman Stróżyczak, ok. 1970 r. Fot. zbiory Muzeum Miejskiego w Tyc


Przenieśmy się w nie tak odległą przeszłość i powspominajmy wspólnie wystrój wnętrza Herbaciarni Gruzińskiej, sobotnie i niedzielne wieczory karnawałowe w Józefince czy bigos po myśliwsku i karpia w galarecie w restauracji Mimoza.

- Wasze wspomnienia pozwolą nam przybliżyć młodszemu pokoleniu historię naszego miasta i jego mieszkańców, rozwijającego się w Tychach życia towarzyskiego, a także wnętrza tyskich restauracji i kawiarń. Wspólnie także dzięki Waszej pomocy przygotujemy wystawę, która pozwoli powspominać miejsca tak ważne dla tyszan - zachęcają pracownicy Muzeum Miejskiego w Tychach.

Co tydzień na portalu społecznościowym Muzeum w cyklu Lokal kategorii S publikowane będą zdjęcia tyskich lokali gastronomicznych, czekając na odzew i wspomnienia dotyczące pokazywanych miejsc.

Wszystkie osoby mogące podzielić się swoimi wspomnieniami proszone są o kontakt z:
[uli]Agnieszka Ociepa-Weiss: a.ociepa@muzeum.tychy.pl; tel. (32) 327-18-21 w. 30,
Agata Berger: a.berger@muzeum.tychy.pl; tel. (32) 327-18-21 w. 24.

BM / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj