Wiadomości

  • 9 marca 2018
  • wyświetleń: 2469

48-latek odpowie za kradzież wartościowych elementów z pracy

Tyscy policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o okradanie swojego pracodawcy. Wartość strat szacowana jest na chwilę obecną na kwotę 3,5 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo nieuczciwemu pracownikowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czujny ochroniarz jednej z firm „wyłapał” na monitoringu przestępczy proceder kradzieży, którego dopuścił się pracownik. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z tyskiej komendy niezwłocznie zajęli się sprawą i zatrzymaniem złodzieja. Śledczy zebrali materiał dowodowy obciążający pracownika na straty 3,5 tys. złotych. Podejrzany z zakładu pracy kradł niewielkie, jednak wartościowe elementy. 48-letni mężczyzna swoje łupy ukrywał nawet w skarpetach.

Policjanci ustalają dokładne straty oraz to jak długo mógł trwać ten nieuczciwy proceder. Sprawca usłyszał już zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.