tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2018

Tyszanie nagrodzeni w plebiscycie Osobowość Roku 2017

Ostatni dzień lutego zwieńczyła wielka gala plebiscytu Osobowość Roku 2017 województwa Śląskiego. Wydarzenie, które odbywało się w Filharmonii Śląskiej w sercu Metropolii wyłoniło spośród 5 tysięcy nominowanych czwórkę tyszan, którzy odebrali dyplomy i statuetki w czterech kategoriach: Kultura, Samorządność i społeczność lokalna, Działalność społeczna i charytatywna oraz Biznes.

Reklama

W plebiscycie łącznie oddano ponad 120 tysięcy głosów, które wyłoniły kandydatów dając im nie tylko wyróżnienie, ale również motywację do dalszej, jeszcze bardziej efektywnej pracy. I tak, nagrody trafiły do znanych w Tychach osobowości: Stefanii Dyduch, Michała Kasperczyka, Pawła Janasa oraz Mieczysława Podmokłego.

Tyszanie z nagrodami - Osobowość Roku 2017
Stefania Dyduch, Michał Kasperczyk i Paweł Janas nagrodzeni w plebiscycie Osobowość Roku 2017 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


Kultura:
Stefania Dyduch
- autorka vloga Bifyj.pl. Nominowana za pielęgnowanie gwary i tradycji śląskich, popularyzację wiedzy z historii Tychów, pokazywanie na swoim vlogu ciekawych miejsc i ludzi, a nade wszystko za swadę, z jaką snuje swoje opowieści oraz humor. Na co dzień przewodniczka po Tyskich Browarach Książęcych.

Samorządność i społeczność lokalna:
Michał Kasperczyk
- tyski radny, twórca Stowarzyszenia NOL-TYCHY. Nominowany za organizację licznych akcji społecznych, charytatywnych oraz wielu imprez w Tychach, głównie dla rowerzystów i rolkarzy (Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe, Masy Krytyczne, Nightskating), nieustanne zabieganie o poprawę infrastruktury i rozwój ruchu rowerowego (stacje napraw rowerów, drogi rowerowe, stojaki na rowery, miejskie wypożyczalnie rowerów). Od lat czynnie zaangażowany w Szlachetną Paczkę i kwesty cmentarne czy zbiórki na rzecz hospicjum oraz wiele innych przedsięwzięć.

Działalność społeczna i charytatywna:
Paweł Janas
- prezes fundacji rozwoju i integracji Multiintegra. Nominowany za to, że jest pomysłodawcą wielu projektów, które z wielkim sukcesem zostały przyjęte przez społeczność nie tylko tyską, ale również województwa śląskiego i małopolskiego. Skutecznie realizował swoją misję głównie dla rodzin i dzieci, nie zapominając o chorych i niepełnosprawnych, współpracując przy tym i integrując wiele środowisk. Od sportu przez sztukę, od zwykłej pomocy do szerokiej działalności charytatywnej, od festynów rodzinnych po kluby dziecięce i młodzieżowe.

Biznes:
Mieczysław Podmokły
- prezes spółki Master w Tychach. Nominowany za niecodzienną sztukę bycia mądrym mądrością swojego zespołu, umiejętność wsłuchiwania się w dobre pomysły i wzorowe prowadzenie firmy.

Uroczystość wręczania nagród zakończył koncert Marcina Wyrostka.

Uroczystość wręczania nagród zakończył koncert Mar
Uroczystość wręczania nagród zakończył koncert Marcina Wyrostka · fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy

BM, Michał Kasperczyk / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.