tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2018

Brązowy medal Mistrzostw Polski hokeistów MOSM Tychy!

Juniorzy młodsi MOSM Tychy zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie! Zawody rozegrane w Sanoku były również XXIV Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.

Reklama

brązowy medal mistrzostw polski hokeistów mosm tyc
Brązowy medal Mistrzostw Polski hokeistów MOSM Tychy! · fot. Paweł Bialic / PZHL


Wcześniej informowaliśmy, że tyszanie w grupie zanotowali dwa zwycięstwa (4:0 ze Stoczniowcem Gdańsk i 3:2 z Niedźwiadkami Sanok) oraz jedną porażkę (2:3 z TMH Polonią / RTH Zryw), dzięki czemu awansowali do najlepszej czwórki mistrzostw. Artykuł dostępny tutaj.

W półfinale hokeiści MOSM Tychy nie dali rady JKH GKS Jastrzębie, przegrywając 3:7. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Jan Krzyżek. W drugim półfinale TMH Polonia / RTH Zryw pokonała MKS Sokoły Toruń 4:1.

W meczu o brąz tyszanie wygrali z Sokołami Toruń 3:2 po dogrywce. Bramkę na wagę medalu zdobył Kacper Gruźla, a wcześniej na listę strzelców wpisali się Jan Kryżek i Mateusz Ubowski. Mistrzem zostało JKH GKS Jastrzębie, które również w stosunku 3:2 po dogrywce ograło TMH Polonię / RTH Zryw.

Skład MOSM Tychy: Maciejewski Maciej, Kaczkowski Gabriel - Langner Oskar, Świątkiewicz Aleksy, Yankouski Uladzislau, Biernat Jan, Sosnowski Krystian, Kasperek Oliwier, Zawalski Adrian, Tabaka Beniamin, Ubowski Mateusz, Gruźla Kacper, Pachut Patryk, Muzalewski Mateusz, Kulpecki Kacper, Kaplyta Paweł, Malinowski Mateusz, Schmidt Bartosz, Stachura Piotr, Krzyżek Jan. Trener: Sławiński Beniamin.

BM / tychy.info

źródło: MOSM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.