tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2018

Policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne

Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują pomocy. Jest to bardzo ważne szczególnie podczas mrozów. Dlatego też mundurowi reagując na spostrzeżenia mieszkańców sprawdzają rejony, gdzie bezdomni mogą się gromadzić.

Reklama

Zdarza się, że napotkane osoby twierdzą, iż nie potrzebują pomocy mundurowych. Z taka sytuacją spotkał się przed kilkoma dniami dzielnicowy osiedla ”N”, który w rozmowie z bezdomnym informował o możliwości skorzystania z Noclegowni dla Osób Bezdomnych oraz o nieodpłatnie wydawanych posiłkach w parafii. W tym przypadku mężczyzna nie skorzystał z pomocy, twierdząc, że jej nie potrzebuje.

- Pamiętajmy jednak, że nie wiadomo kiedy nasza reakcja, czyli telefon alarmowy w nagłych przypadkach lub właśnie zaznaczenie informacji na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, może uratować komuś życie - sygnalizują policjanci.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.