Wiadomości

  • 1 marca 2018
  • 14 marca 2018
  • wyświetleń: 2718

[ZDJĘCIA] Tyscy policjanci, strażacy i mieszkańcy oddali blisko 5l krwi

Blisko 5 litrów życiodajnego płynu trafi do banku krwi po wtorkowej honorowej zbiórce, prowadzonej w ramach ogólnopolskiej akcji "SpoKREWnieni służbą". W przedsięwzięcie włączyli się tyszanie, policjanci i strażacy. W ten sposób stróże prawa nie tylko oddali cenny płyn ratujący życie, ale także złożyli hołd Żołnierzom Wyklętym.

SpoKREWnieni służbą - akcja krwiodawstwa przed tyską Komendą - 13.03.2018 · fot. KMP Tychy


Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkował we wtorek przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Podczas akcji mundurowi ofiarowali swoją krew potrzebującym. W ciągu 4 godzin zebrano łącznie blisko 5 litrów życiodajnego płynu. Wśród honorowych dawców znaleźli się tyscy policjanci, strażacy oraz tyszanie.

Większość policjantów regularnie oddaje krew, ratując tym samym ludzkie życie. Zbiórki odbywają się cyklicznie m.in. przed Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz siedzibami komend miejskich i powiatowych na terenie całego Śląska. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Dzięki honorowym dawcom, pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla potrzebujących chorych oraz ofiar wypadków przebywających w szpitalach.

- Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku - informują policjanci.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.