Wiadomości

  • 4 marca 2018
  • wyświetleń: 2215

Tyski stadion pierwszy w Polsce z areną rozgrywek e-sportu!

Drużyny tomorrow.gg i Akademia GKS Tychy trenować będą mogły w bardzo komfortowych warunkach. Przy Edukacji 7 został zaprezentowany pierwszy na stadionie w Polsce - Gaming House. W specjalnie wyposażonym pomieszczeniu drużyny z całego świata mają okazję przygotowywać się do turniejów.

Gaming House na stadionie GKS Tychy - 28.02.2018 · fot. Łukasz Sobala, Monika Kotas / GKS Tychy


- To przede wszystkim projekt komercyjny, dzięki któremu do klubu wpłyną pieniądze. Już teraz prowadzimy rozmowy z potencjalnymi zespołami. Tak naprawdę drużyny z całego świata mogą do nas przyjechać. Przed oficjalnym otwarciem mieliśmy już okazję gościć dwie profesjonalne drużyny. Dzięki zaangażowaniu sponsorów przygotowaliśmy w pełni wyposażone pomieszczenia dla graczy. Oferujemy jednak nie tylko możliwość wynajęcia Gaming House. Zawodnicy mają dodatkowo zapewniony nocleg, wyżywienie, odnowę biologiczną czy wsparcie fizjoterapeutów - podkreśla Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Gaming House został wyposażony w najwyższej klasy sprzęt dla profesjonalnych graczy. Zawodnicy mogą w nim nie tylko ciężko trenować, ale również trochę się zrelaksować.

- HyperX od wielu lat nieustannie wspiera globalny i lokalny rozwój esportu. Współpracujemy z najlepszymi drużynami, ligami i turniejami najwyższej rangi. Cieszymy się, że wspólnie z HIRO możemy dołożyć swoją cegiełkę w rozwoju inicjatywy GKS Tychy. Pierwszy w Polsce Gaming House na stadionie piłkarskim będzie wyposażony w moduły pamięci i SSD używane przez najlepszych graczy na całym świecie- mówi Łukasz Żołynia, Brand Ambassador HyperX.

- Firma NTT System od ponad 10 lat jest zaangażowana w organizację imprez o charakterze e-sportowym. Dostrzegamy jak pasja młodych ludzi zmienia się w profesjonalną dyscyplinę sportową i dlatego wraz z naszym partnerem, marką HyperX z dużym entuzjazmem postanowiliśmy wesprzeć inicjatywę Klubu GKS Tychy - dodaje Grzegorz Kurek, HIRO Product Manager.

- Iiyama G-Master jest oficjalnym sponsorem kilku profesjonalnych teamów e-sportowych - m.in. niemieckiego Playing Ducks i kobiecego Riot Gaming z Wielkiej Brytanii. E-sport i sport tradycyjny dzieli wiele, ale łączy prawda emocji. Dlatego jesteśmy dumni, że w Polsce mamy możliwość współpracy z klubem sportowym GKS Tychy. Wierzymy, że Gaming House wyposażony w monitory G-Master dostarczy zawodnikom i fanom klubu wielu fantastycznych wrażeń - zaznacza Robert Tomaszewski, Iiyama.

W meczu otwarcia Gaming House, Esportowa Akademia GKS Tychy zagrała z tomorrow gg.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.