Wiadomości

  • 1 marca 2018
  • wyświetleń: 4043

GKS Tychy ma drużynę Counter-Strike i e-zawodnika w rozgrywkach FIFA

Środa w GKS Tychy stała pod znakiem Esportu. Klub zaprezentował drużynę Counter-Strike i e-zawodnika w rozgrywkach FIFA. Młodzi Gracze Esportowej Akademii GKS Tychy będą mieli okazję współpracować z czołowym polskim zespołem - tomorrow.gg. To szansa na wspólne treningi i wymianę doświadczeń w specjalnie stworzonym pomieszczeniu. W trakcie konferencji prasowej został zaprezentowany pierwszy na stadionie w Polsce - Gaming House. W meczu otwarcia, Akademia GKS Tychy zagrała z tomorrow.gg.GKS Tychy stworzył Akademię Esportu. Klub zaprezentował wczoraj swoją drużynę Counter-Strike. Pięcioosobowy zespół będzie występował w "Trójkolorowych" barwach zarówno na arenie krajowej i międzynarodowej.

- Postanowiliśmy dać szansę młodym zawodnikom z Tychów, którzy identyfikują się z naszym miastem. Są to bardzo ambitni ludzie nastawieni przede wszystkim na rozwój i osiąganie coraz lepszych wyników. W naszej akademii chcemy stworzyć im jak najlepsze warunki. Jesteśmy klubem otwartym na nowe inicjatywy. E-Sport to obszar, który ciągle się rozwija, a scena Counter Strike'a sukcesywnie się rozrasta - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Zawodnicy Esportowej drużyny GKS Tychy mają od 18-24 lat. Poznali się trzy lata temu. Połączyła ich wspólna pasja, ale ich pierwsze spotkanie nie zwiastowało współpracy. - Poznaliśmy się w trakcie turnieju. Graliśmy w finale, ale wtedy jeszcze w przeciwnych zespołach. Po meczu wymieniliśmy się kontaktami i tak zaczęliśmy wspólnie grać. Traktujemy to bardzo poważnie i chcemy się rozwijać. Podpisanie kontraktu z GKS Tychy otwiera przed nami nowe możliwości. Marzeniem każdego gracza jest zaistnienie na Esportowej scenie - dodaje Artur Kościelny, kapitan drużyny CS:GO.

GKS Tychy ma drużynę Counter-Strike i e-zawodnika w rozgrywkach FIFA - 28.02.2018 · fot. Łukasz Sobala, Monika Kotas / GKS Tychy


Barwy Esportowej Akademii GKS Tychy reprezentować będzie brat piłkarza GKS Tychy. Marcin "Szumi" Szumilas został e-zawodnikiem w rozgrywkach FIFA.

- "Szumi" to kolejny z młodych zawodników, który jest mieszkańcem Tychów i wiernym kibicem GKS. Miał okazję reprezentować klub podczas Wirtualnych Derbów Śląska i Piłkarskiej Gwiazdki. Zebrał bardzo pozytywne recenzje i potrafił postawić wysoko poprzeczkę zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikom. Jest to gracz, który w rozgrywkach FIFA może zajść naprawdę bardzo daleko. Bardzo ważne jest również dla nas, że w FIFE gra wielu naszych kibiców. Chcemy specjalnie dla nich przygotować dedykowaną ligę - dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

- Zawsze chciałem zagrać jako e-zawodnik GKS Tychy. To było moje marzenie i teraz się spełniło - zaznacza Marcin "Szumi" Szumilas, e-zawodnik GKS Tychy.

Teraz droga do marzeń zdecydowanie się skróci. GKS Tychy w środę podpisał umowę z czołową drużyną na polskiej scenie Esportowej. Zespół tommorow.gg został oficjalnym partnerem GKS Tychy w obszarze Esportu. W ubiegły piątek zawodnicy tomorrow.gg awansowali na Puchar Polski Cybersport, który będzie rozgrywany w trakcie Intel Extreme Masters.

GKS Tychy ma drużynę Counter-Strike i e-zawodnika w rozgrywkach FIFA - 28.02.2018
GKS Tychy ma drużynę Counter-Strike i e-zawodnika w rozgrywkach FIFA - 28.02.2018 · fot. Łukasz Sobala, Monika Kotas / GKS Tychy


- Strategiczne partnerstwo nawiązane w dniu dzisiejszym z GKS Tychy z pewnością przyniesie w niedługim czasie korzyści nie tylko dla naszej drużyny, ale przede wszystkim dla wszystkich fanów organizacji tomorrow.gg. Udostępnienie infrastruktury, wymiana wiedzy oraz wsparcie, które otrzymamy, przełożymy na profesjonalizację naszych struktur oraz zwiększenie ilości i jakość treści, które jako organizacja planujemy dostarczać naszej społeczności. Jesteśmy przekonani, że jest to początek owocnej koalicji, w której wesprzemy GKS Tychy naszym wieloletnim doświadczeniem na rynku esportowym, aby wspólnie realizować ekscytujące projekty - podkreśla Mikołaj Pecko, CEO tomorrow.gg

Współpraca z tommorow.gg jest pierwszym takim projektem w Polsce. Podobną umowę miesiąc temu podpisał niemiecki FC Koln ze światową marką w esporcie SK Gaming. - Współpraca z tomorrow.gg pomoże nam zaistnieć jeszcze bardziej w świecie Esportu. Nasza akademia będzie miała okazję trenować z profesjonalnymi zawodnikami, którzy mają na swoim koncie już wiele osiągnięć. Dodatkowo będziemy mogli liczyć na promocję klubu i naszej akademii - zaznacza Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.