tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2018

Ratownicy spod Nanga Parbat zostaną odznaczeni?

Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki zapowiedział, że wystąpi do Prezydenta RP z wnioskiem o nadanie specjalnych odznaczeń państwowych dla Adama Bieleckiego, Denisa Urubko, Jarosława Botora i Piotra Tomali.

ReklamaPrzypominamy, w czwartek, 25 stycznia w godzinach nocnych polski himalaista Tomasz Mackiewicz wraz francuską Elisabeth Revol utknęli na wysokości ok. 7400 m pod kopułą szczytową Nanga Parbat. Zorganizowana została akcja ratunkowa koordynowana przez Ambasady Francji i Polski. W zespole znalazł się Adam Bielecki, tyszanin biorący udział w trwającej zimowej wyprawie na K2.

W sobotę, 27 stycznia wraz z Denisem Urubko, po kilku godzinach wspinaczki na Nanga Parbat dotarli do Elisabeth Revol. Francuzka znajdowała się na wysokości ponad 6 tys. metrów! Uratowanie Elisabeth Revol jest wielkim wyczynem, który zapisał się w historii himalaizmu. Więcej na temat akcji pisaliśmy w artykule: "Tyszanin Adam Bielecki wziął udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat".

Loading...


Loading...

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.