tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 stycznia 2018

Tychy Claws wygrał Spirit Of The Game na swoim pierwszym turnieju!

W styczniowy weekend tyska drużyna Ultimate Frisbee - Tychy Claws wzięła udział w turnieju - @Rainbow Winter w czeskim Bohuminie. Były to pierwsze zawody tej trenującej od roku młodej drużyny.

drużyna Tychy Claws
Tychy Claws · fot. www.facebook.com/pg/tychyclaws


Tyszanie w 12-osobowym składzie wyruszyli do Czech, by przećwiczyć taktyki oraz zebrać pierwsze doświadczenie turniejowe. 2-dniowy turniej odbywał się w formule open/woman - pierwszego dnia rozegrano 5 meczów, a drugiego 2. - Wprawdzie wszystkie mecze przegraliśmy, ale z meczu na mecz było widać progres i spokojniejszą grę z dyskiem - wspomina Szymon Najdzinski, zawodnik drużyny.

Treningi treningami, ale dopiero rywalizacja na turnieju z innymi drużynami daje możliwość przetestowania własnej gry. W Ultimate Frisbee nie ma sędziów i zawodnicy są zobligowani do znajomości i przestrzegania zasad w duchu fair play. Po każdym meczu, na specjalnych formularzach oceniano w skali punktowej m.in. znajomość zasad, pozytywne nastawienie, uczciwość na boisku i kontakt fizyczny drużyny przeciwnej.

- Niespodziewanie, na ceremonii zakończenia, gdy myślami byliśmy już w drodze do domu okazało się, że inne drużyny oceniły nasz spiryt najwyżej i zdobyliśmy nagrodę w kategorii Spirit Of The Game - mówi jedyna żeńska zawodniczka - Aleksandra Orszulak. - Wszyscy zawodnicy skandowali nasz drużynowy okrzyk bojowy - WHO'S THE BOSS? TYCHY CLAWS!

drużyna Tychy Claws
Tychy Claws · fot. www.facebook.com/pg/tychyclaws


Ultimate Frisbee to koedukacyjny sport drużynowy, w którym zamiast piłki punkty zdobywa się dyskiem zwanym frisbee. Celowy kontakt fizyczny jest zabroniony, lecz gra jest bardzo dynamiczna - posiada elementy koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej oraz tenisa. Gra toczy się 7 vs 7 na boisku piłkarskim lub 5 vs 5 na hali o wymiarach piłki ręcznej. Oto przykładowy mecz w wersji halowej:Jeśli chciałbyś/chciałabyś spróbować swoich sił, treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 21.00. Pierwsze treningi zaczynają się nauką podstaw rzutów i taktyk, więc doświadczenie oraz przygotowanie fizyczne nie są wymagane. Wszelkie informacje na fanpage Tychy Claws!

- Szczególnie zapraszamy dziewczyny - w nadchodzącym sezonie letnim chcemy wziąć udział w kilku turniejach mixed i lokalnej lidze - Poligon. Śląska Liga Ultimate. W dywizji mixed (mieszanej) wymagana jest równa liczba dziewczyn i chłopaków, więc jeśli lubisz aktywność fizyczną i masz ochotę spróbować nowego i pozytywnego sportu zapraszamy na otwarte treningi. Wystarczy strój sportowy i woda- resztę zapewnimy - zachęcają zawodnicy Tychy Claws.

drużyna Tychy Claws
Tychy Claws · fot. www.facebook.com/pg/tychyclaws

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.