Wiadomości

  • 29 stycznia 2018
  • 30 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1446

OSKARD ostrzega przed oszustami, którzy chcą wyłudzić pieniądze

Zarząd tyskiej spółdzielni mieszkaniowej coraz częściej otrzymuje informacje o oszustach podających się za pracowników OSKARD. Podszywając się, oferują sprzedaż pieców gazowych lub wymianę.

Dyrekcja spółdzielni zdecydowała się na wystosowanie ostrzeżenia do mieszkańców. Przyczyną są pojawiające się od dłuższego czasu zgłoszenia dotyczące odwiedzin osób podających się za pracowników TSM OSKARD. Oszuści próbują sprzedać w ten sposób piecyki kąpielowe, a także oferują ich wymianę.

- Przekonują lokatorów, że ”stare” urządzenia nie będą spełniać wymagań technicznych w świetle obowiązujących przepisów dotyczących corocznych przeglądów wewnętrznej instalacji gazowej wraz z urządzeniami. Przed zbliżającym się terminem przeglądów gazowych Administracje Rejonów wywieszają na klatkach schodowych stosowne informacje i to właśnie w tym czasie pojawiają się ”rzekomi” pracownicy Spółdzielni - informują pracownicy OSKARD.

Przypominamy, że w zasobach spółdzielni przeglądów instalacji gazowych dokonują wyłącznie jej pracownicy, którzy legitymują się identyfikatorami z imieniem i nazwiskiem. Nigdy nie oferują sprzedaży, ani naprawy urządzeń gazowych.

Co zrobić, by uchronić się przed nieuczciwymi praktykami? Przede wszystkim - domagać się okazania identyfikatora, a jeśli cokolwiek budzi nasze podejrzenia - skontaktować się z administracją swojego rejonu.

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.