Wiadomości

  • 28 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2111

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na ul. Starokościelnej

W sobotę, 27 stycznia około godziny 19.20 dyżurny tyskiej policji otrzymał zgłoszenie, że ulicą Starokościelną w kierunku al. Bielskiej porusza się kierujący srebrną Mazdą, a jego zachowanie na drodze wskazuje wg zgłaszającego, że może być nietrzeźwy.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na ul. Starokościelnej - 27.01.2018 · fot. 112Tychy


Zgłaszający poinformował również dyżurnego KMP Tychy, że jedzie za wskazanym samochodem. Dyżurny w ten rejon wysłał jeden z podległych patroli. Po kilku minutach zgłaszający poinformował dyżurnego, że Mazda została zaparkowana na parkingu naprzeciwko starego młyna, a kierowca został przez niego ujęty - wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Na miejsce dotarł wysłany patrol policji - kierowca Mazdy nie był w stanie utrzymać się na swoich nogach. Pojazd został odholowany na policyjny parking, a jego kierowca przewieziony został do KMP Tychy celem wykonania dalszych czynności. Badanie trzeźwości wykonane w KMP Tychy wykazało 0,92 mg/l co daje ponad 1,9 promila. Tylko dzięki czujności kierującego, który zauważył poruszający się zygzakiem pojazd i powiadomił o tym policję, udało się wyeliminować potencjalnego zabójcę.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.