tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2018

Pożar sadzy w kominie budynku wielorodzinnego przy ul. Damrota

W piątek, 26 stycznia około godziny 20 dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze dachu (poddasza) budynku wielorodzinnego przy ul. Damrota. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy oraz jeden zastęp z JRG Mikołów.

Reklama

Pożar sadzy w kominie budynku wielorodzinnego przy ul. Damrota - 26.01.2018 · fot. 112Tychy


Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że przyczyną zadymienia jest pożar sadzy w kominie. Strażacy weszli na dach i opanowali sytuację (sito kominowe i piach). Piec w budynku został wygaszony. Na miejsce dodatkowo przybył dowódca JRG Tychy. Celem przeczyszczenia komina na miejsce dowieziony został potrzebny sprzęt.

Po zakończonych działaniach na miejsce dojechała również drabina mechaniczna z JRG Tychy, która wraz z podnośnikiem z JRG Mikołów po kilku minutach została odesłana do koszar. Strażacy przeczyścili komin, a następnie wydali zakaz użytkowania pieca do czasu wyczyszczenia komina przez kominiarza. Zapakowane w pobliżu samochody pokryły się dość grubą warstwą sadzy. Na czas działań rejon operacyjny KM PSP Tychy zabezpieczał zastęp OSP Bieruń Nowy. Po około dwóch godzinach działania zostały zakończone.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.