Wiadomości

  • 26 stycznia 2018
  • wyświetleń: 4276

Fatalna jakość powietrza nad Tychami. Unikajcie spacerów!

Nad naszym miastem wisi dziś koszmarny smog. Poziomy ostrzegawcze czujników zanieczyszczeń rażą alarmową czerwienią w każdym punkcie Tychów. Jeśli nie musicie - nie wychodźcie!

smog w Tychach - 26.01.2018
Smog w Tychach - 26.01.2018, godz. 11.00 · fot. JZ / tychy.info


Wschodzący dziś w tonach ostrej czerwieni poranek przyniósł nam zdecydowane przekroczenie dopuszczalnych norm pyłów PM10 i PM2,5, a także innych zanieczyszczeń. Jakość powietrza w Tychach jest fatalna, ale nasze miasto nie jest osamotnione - stany alarmowe przekroczone są również w Mikołowie, Gliwicach i Katowicach. Większość czujników zamontowanych na terenie Tychów odnotowuje w tej chwili bardzo złą jakość powietrza, przekraczającą normy szkodliwych pyłów zawieszonych nawet o 600 proc. dla PM2,5 i 350 proc. dla PM10.

Fatalna jakość powietrza nad Tychami


Trzeba pamiętać, że osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób serca (przede wszystkim na niewydolność serca, chorobę wieńcową), schorzeń układu oddechowego (astmy, POChP), a także osoby starsze, ciężarne i małe dzieci muszą unikać wychodzenia na zewnątrz i długiego pozostawania na powietrzu. Spacery i aktywność fizyczna są dziś zdecydowanie niewskazane!

Polecamy monitorowanie sytuacji za pośrednictwem aplikacji treespot Tychy (dostępna na systemy iOS i Android), a także przez aplikację Kanarek.

Miejska aplikacja mobilna Treespot Tychy informuje
Miejska aplikacja mobilna Treespot Tychy informuje o jakości powietrza w naszym mieście · fot. Oskar Piecuch / tychy.info

joa / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj